19-aastane Mattias Käit lõi lõppenud valiksarjas neli väravat. (Martin Ahven)

Eesti jalgpallikoondis lõpetas seekordse MM-valikturniiri oma alagrupis neljanda kohaga, edestades lõppkokkuvõttes Küprost ja Gibraltarit. Eestist ettepoole jäid lõpuks eeldatavalt tugevamad Belgia, Kreeka ning Bosnia ja Hertsegoviina.

Näiteks naaberriigid Läti ja Soome, aga ka Leedu jäid oma alagruppides kõik viiendaks, kusjuures lätlased jäid tahapoole ka Fääri saartest.

„Ameerika mäed. Kõikumine oli liiga suur. Ei olnud kõige stabiilsem valiktsükkel. Oli häid mänge, oli mõningaid väga halbu. Järgmises valiktsüklis oleks väga palju kasu stabiilsusest,“ võttis jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan Õhtulehe vahendusel seekordse valiksarja kokku.

Seekordne valiksari algas mäletatavasti masendavalt, kui toona veel Magnus Pehrssoni juhendatav koondis alustas aasta tagasi 0:5 kaotusega Bosniale. Martin Reimilgi tuli värske peatreenerina mullu novembris vastu võtta valus 1:8 kaotus Belgiale. Valiksari lõpetati väärikalt: augustis viigistati 0:0 Kreekaga, septembris võideti 1:0 Küprost, seejärel alistati 6:0 Gibraltar ja jäädi lõpuks Lillekülas teisipäeval 1:2 alla Bosniale. Laupäevane 6:0 võit on Eesti aegade suurim valiksarja võit. Teisipäeval andis Eesti Bosniale korraliku lahingu, sest 0:1 kaotusesse jäänuna, tuli Eesti Ilja Antonovi iluväravast mängu tagasi. Tõsi, valiksarja hea tulemusega Eestil lõpetada ei õnnestunud, sest 84. minutil tegi Izet Hajrovic lõppseisuks ikkagi 2:1.

Seekordse valiksarja üks positiivsemaid üllatusi oli noore mängumehe Mattias Käidi pildile tulek. Käit lõi mullu oktoobris 4:0 võidumängus Gibraltari vastu kaks väravat. Lisaks lõi ta värava septembris 1:0 võidumängus Küprose vastu ning laupäevases 6:0 võidumängus Gibraltari üle.

Eesti jalgpallikoondise jaoks pole aasta veel läbi. 9. novembril kohtub Eesti Helsingis Soomega. Seejärel ootavad ees võõrsil peetavad maavõistlusmängud Malta (12. november), Fidži (19. november), Vanuatu (23. november) ja Uus-Kaledooniaga (26. november).

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias