Värsked Pärnu uudised

Kontserdimajas selgub, kas orkestrimuusikaga koos saab räppida 

LL, 12. oktoober 2017, 16:34
Eesti popid juutuuberid on oma fännidele kontserte andnud ka varem, nüüd katsetatakse Pärnu kontserdimajas, kuidas kõlavad kokku räpp ja orkestrimuusika. Foto: Andrei Ozdoba
Pühapäeval saab Pärnu kontserdimajas avalöögi uus noortele mõeldud üritustesari „Soundcheck“, mille käigus musitseerivad koos vastandlikke muusikažanreid viljelevad artistid.

Avaüritusel astuvad lavale räppmuusik Kapa aka Kaspar Kolk koos Pärnu linnaorkestriga tuntud Soome dirigendi Sasha Mäkila juhtimisel ning külalissolistid Ariadne ja Reket.

Kaspar Kolgi sõnul sündis üritustesarja kontseptsioon paljude inimeste mõttepõrgatuste tulemusena.

„Pall läks veerema, kui Pärnu linnaorkestri juhataja Krista Kingo pöördus meie poole mõttega korraldada Pärnu kontserdimajas midagi erakordset. Arutelu käigus sündis projekt, mis toob noored muusikale lähemale ning esimesel kontserdil on fookuses kaks täiesti vastanduvat muusikastiili – räpp ja orkestrimuusika,“ tutvustas Kolk.

Eri muusikažanrite kombineerimine on Kasparile seni üks suuremaid muusikalisi väljakutseid. Räppmuusiku ja Pärnu linnaorkestri esimese ühisprojekti käigus kõlab muuhulgas Kaspar Kolgi enda looming.

Youtuber’id on noorte seas popid

Peale muusika tegeleb Kaspar videoblogindusega ning on Eesti youtuber’ite kommuuni liige. Tema sõnul aitab videote tegemine ja jagamine tekitada noortes huvi muusika vastu. „Kuna youtuber’ite jälgimine on noorte seas äärmiselt populaarne, siis on videote tegemine hea viis tuua muusika noortele lähemale ning näidata neile selle maailma eri tahke ja põnevaid kaadreid telgitagustest,“ tõdes Kolk.

Dirigent Sasha Mäkilä sõnul on klassikalise orkestrimuusikaga keerulisem noorteni jõuda, sest noorte kõnetamine nõuab suurt pingutust. „Kõige keerulisem on just nende noortega, kes ei mängi muusikalist instrumenti – neile on klassika näol tegu pigem filmimuusikaga,“ kommenteeris Mäkilä.

Pärnu kontserdimajas tuleb Mäkilä juhatamisel esitusele äärmiselt mitmekülgne repertuaar, mille ampluaa on klassikalistest teostest räpini. Oma lugusid esitavad samuti Ariadne ja Reket. Kapa suurkontserti tulevad toetama Eesti youtuber’id, kellega kontserdikülastajatel on võimalik pärast kontserti kohtuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee