ETV „Ringvaade“ tutvustas Tallinna esimest retrotrammi Konstantin, mis on üks kuuest retrosõidukist, mis lähiajal pealinnas sõitma hakkavad.

„Retrotrammide tegemisel lähtusime sellest, et nii välimus kui interjöör oleks sarnane nende trammidega, mis eelmisel sajandil kasutusel olid,“ sõnas Tallinna Trammiliiklusteenistuse tehnikaosakonna juhataja Andres Arukivi ja lisas, et retrotramm on transpordivahendi kõrval ka turismimagnet, kirjutas Menu.

Trammis on traditsiooniliste istmete asemel puidust pingid, mis on Arukivi sõnul valminud Eestis. Kui esimene tramm saab nimeks Konstantin, siis järgmine kannab Tallinna Trammiliiklusteenistuse esindaja sõnul nime Jaan. „See tuleb Jaan Poskast, kuna kõik trammid hakkavad kanda esimese Eesti vabariigi ühiskonna- ning kultuuritegelaste nimesid.“

2 kommentaari

T
tähenärija   /   14:31, 10. okt 2017
Artikli lause retrotrammide kohta :"...välimus kui interjöör oleks sarnane nende trammidega, mis eelmisel sajandil kasutusel olid" on natuke imelik - tramm on väliselt sarnane 50 löpus DDR-ist toodud trammiga ( uksed on valed) aga sees pole peale puust pinkide midagi kuni 60-aastateni söitnud ennesöjaaegsete trammidega ühist. DDR-ist toodud trammidel olid ilusad ererohelised kunstnahk istmed- nüüd aga on kahe täiesti erineva trammitüübi "ristsugutis" tehtud Milleks seda pseudo "retrot" teha - kas siis töelist trammi aastast 1955 poleks saanud taastada? Nürnbergi linnas siin Saksamaal näiteks käib pühapäeviti töeline retrotramm 50 aastatest - isegi juhil on seljas tollase trammijuhi riided.
J
jaan  /   13:58, 11. okt 2017
see tegelane sealt ringvaatest vöiks ikka korraks suhtlemiskursustel ära käia, nii halb on tema ebaviisakat juttu kuulata

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias