Pärnu lennujaama ootab ees põhjalik remont. (Mailiis Ollino)

Sel nädalal allkirjastasid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson ja Tallinna lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout koostööleppe Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks.

Valitsus on varem otsustanud eraldada aastail 2018–2020 riigieelarvest Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks kokku 20 miljonit eurot.

„Allkirjastatud leping on Pärnu linna ja regiooni jaoks üsna oluline. Oli ju ette teada, et riik on valmis 20 miljonit eurot Pärnu lennujaama investeerima üksnes juhul, kui Pärnu linn osaleb tulevikus osaliste ülalpidamiskulude katmisel. Pärnu linnavolikogu otsustas käesoleva aasta augustis, et Pärnu lennuväli saab korda ja linn osaleb tulevikus lennujaama majandamisel. Pärnu linnal on õigus lennujaama majandustegevuses kaasa rääkida ja teiselt poolt kohustus osaleda, koos riigiga, piiratud ulatuses kulude katmises. Mida paremini saame lennujaama tööle, seda väiksemad on linna kaetavad kulud. Sõlmitud kolmepoolne leping on tähtis kogu Pärnu linna arengule, soodustades ettevõtluse ja eriti turismiettevõtluse arengut Pärnu piirkonnas,“ ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Tulu kohalikele inimestele

„Pärnu lennujaama uuendamise peamine eesmärk on taastada võimalus rahvusvahelisteks tellimuslendudeks, mis toob tulu kohalikele ettevõtjatele ja inimestele,“ ütles minister Kadri Simson. „Lennujaam suurendab Pärnu kui turismi sihtkoha regionaalset konkurentsivõimet ja toob maksutulu,“ lisas ta. Minister tõi välja, et väga oluline on Pärnu linna enda panus ettevõtmise rahastamisse. „Kui riik aitab omalt poolt investeeringuga ligi 20 miljonit eurot, millele lisandub igal tegutsemisaastal 400 000 eurot, siis linn panustab tulevikus ülalpidamiskuludega,“ lausus Simson.

Uuendatud lennujaam

Rekonstrueeritud lennuraja pikkuseks tuleb 2000 meetrit ja laiuseks 30 meetrit koos vajalike ohutusaladega. Reisijate terminali suuruseks on kavandatud ligi 700 ruutmeetrit ja korraga suudab lennujaam vastu võtta 160 lahkuvat-saabuvat reisijat tunnis. Lennujaam projekteeritakse töötamiseks aasta läbi, arvestades lahtiolekuaja planeerimisel siiski ka rahalisi võimalusi, lendajate hulka ja lendude tellimuste arvu. Plaani järgi valmib lennujaam 2020. aasta kevadel.

4 kommentaari

P
pärnakas  /   17:53, 5. okt 2017
Väga tore! Kui sai renoveeritud Tartu lennujaam,siis on õige tegu kui ka Pärnuga samamoodi tegutsetakse!
R
rahapump  /   20:06, 5. okt 2017
ja Pärnu linn hakkab igal aastal 400 000 eurit lennujaamale peale maksma. Ka sellest peaks rääkima.
Simson on valelik raudteed ja maaelu hävitav limukas.
K
kavalants  /   17:12, 9. okt 2017
Vau, isegi Helsinki-Vantaa lennuväljale ei kulu niipalju raha, aga millal hakkame külateid korrastama ja asfalteerima? Palun detailset selgitust kogu rahvale, kuhu kuluvad need miljonid.
R
ra  /   22:56, 23. okt 2017
160 lahkuvat-saabuvat reisijat tunnis. :D mäo liiklussõlm tundub selle kõrval täiesti asjakohane investeering. Pärnu lennujaam ei jõua iialgi selliste reisijate hulkadeni.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias