7
fotot
25-meetrises ujulas on kaheksa rada. (HEIKO KRUUSI)

Pelgulinna, Sõle ja Auna tänava nurgale, koolimaja kõrvale, on kerkinud suur spordikompleks.

Arhitektibüroo Kadarik Tüür Arhitektid kavandatud keskuses on ujula, palliplatsid, vehklemis-, jõu- ja võitlussaalid ning isegi täismõõtmetes jalgpalliplats. Sõle keskuse ajalugu on muljetavaldav: praegu ligi 11 miljonit (koos käibemaksuga ) maksma läinud kompleksi detailplaneeringu lähteülesande koostas projekti üks peamisi eestvedajaid, linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves juba aastal 2003. „Ega see päris elutöö pole, aga mahukas projekt tõepoolest,“ ütleb Ilves kergelt muiates, vihjates projekte pidurdanud masuaastaile. Ilvesel on vahepeal olnud vedada ka Tondiraba jäähalli ehitus ning Kalevi spordihalli rekonstrueerimine, järgmine suurem töö on täismõõdus, 50-meetrise ujula rajamine Lasnamäele, Tondiraba jäähalli kõrvale. Kui kõik läheb normaalselt, siis valmib see nelja aastaga.

Sõle spordikeskuse kavandamist alustati juba 14 aastat tagasi. (HEIKO KRUUSI)
25-meetrises ujulas on kaheksa rada. (HEIKO KRUUSI)

Uus ujula

Sõle spordikeskuses on vast kõige olulisem, et Põhja-Tallinnas on nüüd üks ujula juures. See on 25-meetrine, kaheksarajaline, kus on moodsad reguleeritavad hüppepukid ja ajamõõdusüsteem. Muide, kaks rada on ujulas reserveeritud linnarahvale, muidugi kui parasjagu võistlusi ei ole. Samas kõrval on suurusega 6 x 10 meetrit mahukas lastebassein.

Veel on esimesel korrusel kompleksi suurim ruum, mis mahutab kolm täismõõdus korvpalliväljakut, kus saab ka teisi pallimänge, sh ratastoolihokit, mängida. „Kõik paremad ajad on treeningrühmad juba ülegi broneerinud, jäänud on ainul mõned hommikupoolsed ajad,“ märkis Ilves.

Pallisaal mahutab kolm täismõõdus korvpalliväljakut. (HEIKO KRUUSI)

Vehklemissaal

Kompleksi teisel korrusel on judosaal, selle kõrval rohke sisustusega jõusaal ja meie vehklejaile eriti oluline – moodne vehklemissaal. Seni tagasihoidlike tingimustega läbi ajama pidanud mõõgamehed- ja naised saavad enda kasutusse üheksarajalise saali, kus viiel raal saab ka võistlusi pidada. Ja kolmandal ehk kõige kõrgemal korrusel on hea vaatega suur saal, mille põrand on kaetud punaste ja siniste spetsiaalmattidega, see on võitluskunstide, eelkõige taekwondo harrastamise saal.

Jõusaal. (HEIKO KRUUSI)
Vehklussaalis saab harjutada korraga 18 mõõgasportlast. (HEIKO KRUUSI)
Budosaalis on spetsiaalne mattidega kaetud põrand ja suurepärane vaade Pelgulinnale. (HEIKO KRUUSI)

Ja lõpuks: kompleksi taga on kõige varem, juba jaanuaris valminud osa: kilehall, mis katab täismõõdus jalgpalliväljakut. Kui kogu majas käis sel esmaspäeval veel kibe askeldamine, et viimaste töödega enne 11. oktoobri avamispäeva valmis jõuda, siis Tallinna ühes suuremas kattega ruumis, jalgpalliplatsil, käivad juba jaanuarist kibedad treeningud. Edaspidi võetakse suveks kilekate maha, siis saab mänge jälgida uue maja küljel olevalt tribüünilt.

Kilehall katab täismõõdus jalgpalliväljakut. (HEIKO KRUUSI)

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias