Kolmapäeval käisid Kultuurikatlas ettevalmistustööd Euroopa Liidu eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumiseks (Alar Truu)

Eesti ajaloos pole kunagi varem juhtunud, et meil siin Eestis oleks korraga ühel ja samal ajal külas niipalju riigipäid, kui reedel Tallinnas toimuva Euroopa Liidu eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumise ajal.

Siin on käinud küll USA presidendid Bush ja Obama, aga nüüd on korraga kohal Merkel, Macron ja May ning veel teiste Euroopa Liidu riikide juhid.

Aastaid tagasi unistas president Lennart Meri sellest, et Tallinnas võiks tulevikus toimuda väikerahvaste tippkohtumine. Mõte oli kantud üllast ideest seista väikerahvaste püsimise eest, aga teisalt kindlasti soovist meid pildile tuua.

Praegu on Eesti tugevalt rahvusvahelisel pildil. Just siin ja praegu, meie pealinnas, sünnivad Euroopa tulevikku mõjutavad poliitilised otsused. Tallinnas räägivad Merkel, Macron ja Co ju väga strateegilisel teemal, nagu seda on Euroopa digitaalse tuleviku ülesehitamine.

Paraku on nii, et tavalisele linnakodanikule jääb kogu see üritus kaugeks ning ainus assotsiatsioon kipub paljude jaoks olema liiklusummik. Ehk tasuks tulevikus suurürituse korraldajatel Euroopa poliitikud lauluväljakule rahvale uudistamiseks kohale kutsuda.

1 kommentaar

T
T.Mets  /   23:33, 17. okt 2017
Huvitav küll, ajal, mil Euroopas mitmed mõjukad riigid on lagunemas, segadust külvab Brexit, sissetungivad migrantide hordid ja siis istume laua taha ja arutame suht tühist digiga seonduvat. Siin meenub tahtmatulult Lenini väljend--iga köögitüdruk peab olema võimeline riigivalitsemiseks.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias