24-aastane Robert Rooba teeb Soome liigas praegu oma elu parimat hooaega. (Stanislav Moshkov)

Eesti parima jäähokimängija Robert Rooba jaoks on hooaeg maailma ühes tugevamas hokiliigas, SM-liigas alanud suurepäraselt, kui ta on esimeses kaheksas mängus löönud neli väravat ja andnud ühe väravasöödu.

Eriti bravuurikas oli Jyväskylä JYP-i ründaja Rooba hooaja kahes esimeses mängus, kui Helsingi IHK-d 4:2 alistades viskas ta kaks väravat ning hooaja teises mängus sama vastase vastu ühe värava ja andis ühe väravasöödu. Ühtlasi valiti eestlane liiga avanädala parimaks mängijaks.

Kuigi viimati jäi meie mehe klubi JYP 2:3 alla TPS-ile, viskas Rooba ka selles kohtumises värava, mis oli talle juba hooaja neljas. Mullu viskas Rooba JYP-i eest 20 mängus kolm väravat. Üldse on Eesti parima hokimehe kontos Soome meistriliigas 145 mängu, 13 väravat ja 0 väravasöötu.

Robert, oled Soomes praegu heas hoos ja visanud hooaja alguses neli väravat. Millega edu seletad?

Hoog on tõesti olnud täitsa hea ja mille muuga seda seletada, kui aastatepikkuse järjekindla töö tulemusena. Kindlasti mängib suurt rolli järjest kasvav enesekindlus, mille on taganud suurepärane füüsiline vorm ning samuti suur areng vaimse poole peal.

Kõiki saladusi ei saa välja rääkida, aga mis on sinu enda arvates väravalöömisel tähtsaim? Mis on väravalöömise saladus?

Eks igaühel ole väravalöömise juures omad nüansid, mida nad jälgivad või proovivad teha. Ise pean tähtsaks kohavalikut ning tugevat ja täpset lööki ja viset, mida saab saavutada ainult treenides.

Olete liigatabelis JYP-iga praegu teisel kohal? Kas lähete liigat võitma?

Meie selle hooaja kindel eesmärk on meistritiitel. Ega pärast eelmise hooaja pronksi saakski vähemat sihtida.

Sel nädalavahetusel algab jäähoki Eesti meistriliiga. Kui palju Eesti hokit jälgid?

Eesti hokit jälgin nii palju, kui seda siit Soomest jälgida annab. Jälgin kindlasti tulemusi, suhtlen mängijatega ning kui õigel hetkel kodumaale satun, siis kindlasti proovin kohapeale mõnda mängu vaatama minna.

-----------------------

Eesti hokiliigas on neli meeskonda

Algaval hooajal mängivad meistriliigas Narva PSK, Tallinna HC Viking, Tartu Välk ja Tallinna HC Vipers.

Meistriliiga põhiturniir algab laupäeval kell 16.30 Narva jäähallis Narva PSK ja Tartu Välgu mänguga. Pühapäeval kell 18.40 kohtuvad Tondiraba jäähallis HC Viking ja HC Vipers.

Vaata ka: www.icehockey.ee

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias