2
fotot
Paco-Ernest Ulman, Kaarel Künnap, Lidia Zarudnaya ja Kaja Sepper osaühingust Mudel, kelle kavand rannapiirkonna kujundamisest osutus parimaks. (URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES)

Parimaks tunnistati kavand märgusõnaga „Asfalt sulas linnas“, mille autorid on Paco-Ernest Ulman, Kaarel Künnap, Lidia Zarudnaya ja Kaja Sepper osaühingust Mudel.

Teise preemia pälvinud võistlustöö „Peliloo“ autor on Scape Design Associates (Remi Kübar, Karla Steele-Gomez, Adina Matroz, Derek Oakman, Ching-Wei Yang) ning kolmanda preemia sai Villem Tomiste OÜ-st Stuudio Tallinn tööga „Laulev liiv“. Lisaks kolmele peapreemiale anti välja ka kaks ergutuspreemiat võistlustöödele „Uide“ ja „Lähemale“.

„Premeeritud tööd lähenesid rannaalale mõnevõrra erineva nurga alt. Kui mõnes töös oli rohkem tähelepanu pööratud haljastusele, loodusväärtuste tutvustamisele ja maastikukujundusele, siis teises jälle maastikust selgelt eristuvatele arhitektuursetele maamärkidele ja vaadete avamisele. Ideena pakuti randa rajada vabaõhu kontsertsaal ja välikino. Samuti pakuti lahendusi ka naisteranna teenindushoonele,“ märkis linnaarhitekt Henri Eessalu.

„Visioonivõistluse tulemused annavad sisendi Pärnu rannaala struktuurplaani koostamiseks. Vaadates tervikpilti saab öelda, et tööd justkui täiendavad teineteist. Võistlustulemuste alusel kaasab linn võimalusel kõiki auhinnatud tööde autoreid, et nende poolt pakutud visioon koostatavas struktuurplaanis ka kajastuks. Struktuurplaani koostades peame vajalikuks kaasata täiendavalt ka avalikust,“ lisas Eessalu.

Võistluse preemiafond on kokku 20 000 eurot, millest esimene preemia on 8000 eurot, teine preemia 6000 eurot ja kolmas 4000 eurot. Ergutuspreemia laureaate premeeritakse 1000 euroga.

Pärnu rannaala visioonivõistluse korraldas Pärnu linnavalitsus koostöös Eesti arhitektide liiduga. Visioonivõistluse eesmärk oli saada parim arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus Pärnu rannaala ja selle lähiümbruse linnaruumile, et laiendada Pärnu keskranna ala Pärnu jõeni, pikendada rannapiirkonna kasutushooaega ja suurendada rannapiirkonna kasutusvõimalusi. Koostöös linnalaboriga korraldas linn mullu suvel rannapargis avaliku arutelu, mille käigus uuriti, millisena soovivad inimesed Pärnu rannapiirkonda näha. Ettepanekuna toodi välja ranna tsoneerimise vajadus, mille käigus tuleb planeerida randa aktiivsemad ja rahulikumad alad. Samuti sooviti randa paigaldada lisaväikeinventar, sh varjualused, lehtlad ja istepingid. Arutelul esitatud ideed ja ettepanekud said aluseks visioonivõistluse lähteülesande koostamisel.

3 kommentaari

V
Vau  /   10:03, 5. okt 2017
Midagi nii ilusat võiks olla ka Pärnu rannas.Praegune "putkamajandus" on alla igasugust arvestust ja toitlustuskohad,kus nn.majake toidu valmistamiseks on lipp-lipi peal kokku klopsitud.Jätab sügava veneaja mentaliteedi,kurb vaatepilt.Ühtset ilusat vaatepilti ei ole suplusrannas.
A
avalik  /   17:23, 9. okt 2017
Tore, et eesti rahva arvamust ka küsitakse ja et niipalju arhitekte on kaasatud, on väga hästi, aitäh heade ideede eest!
eesti stiilis  /   17:33, 9. okt 2017
Muidugi peab sinna tulema jalgteid, jalgrattateid, laste mängukohti, lehtlaid, istekohti, kohvikuid ja seda kindlasti vana talumaja tüüpi ja palkehitust silmas pidades, sest see on kodune ja hubane eesti arhitektuur, sellest ainulaadsusest ei tohi mööda minna, ka peab olema sashlõkikohti, varjualuseid koos eesti muusikaga ja vabaõhukontserdi ja tantsuplatse, samuti grillimiskohti ilusate varjualuste ja õuekaminatega, sellekski saab korraldada konkursse, mitte aga mingit jälki moderni, mis on kole ja vastuvõetamatu, sellises stiilis pargid peavad olema igas rannas eestis.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias