Hiina laternad on silmale ilusad vaadata. AFP/Scanpix (MARK RALSTON)

Viimane aeg on hakata mandariini keelt õppima, leiavad turismifirmade liidu inimesed. Vähemalt sildimaalritel, et varustada pealinna tähtsamad paigad hiinakeelsete siltide ja viitadega. Põhjus – loodetavasti kasvavatel Hiinamaa turistidehulkadel, kes paraku inglise keelt ei oska, oleks meie linnas parem orienteeruda. Esialgu tundub vähe imelik, sest praegu on neid 15 000 aastas, vaid pisku rahvusvaheliste turistimiljonite seas, kes Tallinna väisavad.

Teises, meie vaimupealinnas Emajõe Ateenas, aga ollakse moodsast ajast maha jäänud – seal alles kehtestatakse rahvusülikoolis inglise keelt, küll mitmesugustes õppekavades, viimati aga eesti mõtteloo professuuri venia legendi loengu keelena. Siiski, mereäärses dünaamilises Kilulinnas on see inglise keele etapp juba suuresti juurutatud, inglisekeelne enesekolonisatsioon pea lõpule viidud, inglist on avalikus ruumis sama palju kui Inglimaal.

Jääb vaid õhata – oh, ma vaene Tarto liin, oh mo armas eesti keel, su kohakene on edaspidi vaid köögis, kuhu seda on püüdnud suruda kõik senised koloniaaljõud.

----------------------------------

*Welcome to Estonia! (Google'i tõlge)

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias