Pärnumaa rattaretkel pole oluline aeg ega tempo, vaid nauding ohutust rattasõidust. (ANTS LIIGUS)

Sel pühapäeval toimub igasügisene Pärnumaa rattaretk, tuues Pärnusse ja linna lähiümbrusesse mõõdukas tempos liikumist nautima sadu spordisõpru. Ühtlasi tähistatakse Euroopa spordinädalat.

„Kümnes rattaretk on tähistamist väärt ning nii palju kordi toimunud spordisündmust võib juba väikest viisi traditsiooniks pidada. Retk eristub teistest liikumisüritustest seetõttu, et stopperit ei plaani me välgutada,“ ütles peakorraldaja Kaiu Kustasson, kutsudes kõiki ratastel liikuma. Kümnendat korda toimuv rattaüritus pakub tegevusi mitmes eas rattasõpradele. Oluline pole seejuures aeg ega tempo, vaid nauding rattasõidust.

Kuni üheksa-aastastele mõeldud tasuta lastesõidud distantsidega 200 kuni 800 meetrit stardivad kell 11.30. Start antakse rannastaadioniga külgneval alal Kuuse tänava värava juures. Maanteeameti liiklusohutuse ja ennetuskampaania käigus avatakse kell 11 õpituba, kus tutvustatakse, kuidas kasutada õigesti rattakiivrit.

Suur ühisstardiga rattaretk saab rannastaadioni kõrvalt lähte kell 13. Valikus on nii 10, 38 ja 56 km rajad, kus aega ei võeta ning kohti ei selgitata.

Ohutu liiklemine eelkõige

„Korraldajatena paneme kõikidele südamele, et retkele tulles on osalejad kohustatud kinni pidama liikluseeskirjast. Punane tuli on ka retkelise jaoks punane tuli ning teeületuskohaks on vöötrada. Kuigi seadus kohustab rattakiivrit kandma kuni 16-aastased noorukeid, oleks meeldiv, kui ohutuse ja mõjusa eeskuju huvides teeksid seda samuti vanemad rattasõbrad,“ toonitas retke logistika eest vastutav ning päevajuhina tegutsev Vahur Mäe spordiliidust.

Rattaretke korraldab Pärnumaa spordiliit koostöös arvukate toetajatega.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias