Vaba aeg

Steps to Synapse on selle õige otsimise teekonnal 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 21. september 2017, 16:48
Steps To Synapse, „The One“Foto: Playground Music Estonia
Bändi Steps To Synapse kohta on öeldud, et nad on Eesti indie-popi maastiku tõusev koosseis. Pärnu juurtega kvintett on tegutsenud neli aastat, senini oli neil ette näidata ainult singleid ja neljalooline miniplaat „Desires“, mis ilmus paari aasta eest.

Koostöös tunnustatud muusiku ja produtsendi Erko Niiduga on nüüd hiljuti salvestatud täispikk album „The One“. Arvamused üldjuhul kattuvad, leitakse, et STS-i uuem materjal on varasemaga võrreldes funkim, rohkem gruuviliku ja isegi rokilikuma maneeriga.

Bändi juhtfiguur, laulev kitarrist Ivo Leesar, märgib värske albumi teema ja taotlused ise lühidalt selliselt lahti: „See on Steps To Synapse´i olemus, suund ja attitude. Plaadi nimi reedab tegelikult ka sisu – selle õige otsimine ja kõik mis sinna teel juhtuda võib. Nii mõttelt kui ka helilt hell ja intiimne, teisalt väga kirglikult agressiivne.“

Singlina on siit senini väljastatud „New Limit“, millest ühtlasi tehtud ka muusikavideo. Albumi sümpaatseimaks loeks aga hoopis mõnusa kitarri saatel kulgevat, rahulikuma ja pehmemana tunduvat pala „Be Here“, kus vokaalipoolt hoiab puhtalt Lisann Aljaste, ainuke naine selles „poiste seltskonnas“. Ei väsi kinnitamast, just Lisann lisabki grupile kõvasti võlu ja sära, tema laul haakub kogu selle „indie-toimetamisega“ kuidagi oluliselt paremini.

Teist masti, natuke rokilikuma olemusega „Painkiller“ väärib lugudest kindlasti eraldi väljatoomist.

Muide enne Tallinnas ja Pärnus toimunud plaadiesitluskontserte jõudsid nad anda kaks kontserti Hiinas!

-------------------------

Steps To Synapse, „The One“, Playground Music Estonia

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee