Värsked Tallinna uudised

Sults soovib linnahalli maalingud säilitada renoveerimise alguseni (9)

Toimetas Marge Sillaots, 20. september 2017, 13:02
Foto: Robin Roots
Tallinna Linnahalli maalingutega katnud riigikogulane Märt Sults soovib loomingu säilitada kuniks hoone renoveerimistööde alguseni.

Sults annab riigikogu esimehele Eiki Nestorile homme üle enam kui tuhat allkirja saanud petitsiooni, mis kogutud linnahalli maalingute säilitamiseks.

Samal teemal

„Allkirjastanud soovivad, et Muinsuskaitse Amet annaks ajutise loa tööde lõpetamiseks. Pärast Euroopa Liidu eesistumise lõppu pesevad autorid maalingu Tallinna Linnahalli seinalt, kui seda nõuavad Muinsuskaitse Amet ja Tallinna Linnavalitsus. Maaling võiks olla seinal alles kuni Linnahalli renoveerimistööde alustamiseni,“ kirjutab Sults meediale saadetud teates.  

Petitsiooni esindajad leiavad, et linnahalli praegune seisukord on ilusam kui enne maalinguid (peaarhitekt Raine Karp on andnud eksperthinnangu) ning tuleks praegusel hetkel säilitada ja projekt lõpetada. „Tegemist on visiitkaardiga Euroopa ja meie külaliste silmis. Samas see oleks ka kunstnikepoolne kingitus EV100,“ lisab Sults.

9 KOMMENTAARI

h
Herr Sulzi puhul tekib küsimus - kas mees on lihtsalt loll, 21. september 2017, 08:43
või peab linnahalli sodimist oma valimiskampaania tulemuslikuks osaks?
Nn.maalingute kohapealt võiks öelda,et sellised asjad (kui neid peetaks
vajalikuks)lahendatakse konkursi korras ja mingiljuhul ei lastaks hoonete
seinapindu sodima suvalistel asjahuvilistel.
k
kodanik 20. september 2017, 14:28
Ma ei kujuta ette, milline õudus jääb müürist alles, kui sellest mingi pesuriga veel üle käiakse. Parem tehku maalingud lõpuni.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee