Värsked Tallinna uudised

Tallinna linnapea kandidaatide esikolmik eestlaste seas on Vakra, Michal ja Helme (34)

Toimetas Kristin Aasma, 18. september 2017, 16:29
Vasakult: Rainer Vakra, Kristen Michal, Martin Helme.Foto: Arno Saar / Alar Truu / Teet Malsroos
Kantar Emori värske uuringu kohaselt usub 23,1 protsenti eestlastest, et tänastest kandidaatidest sobib kõige paremini Tallinna järgmiseks linnapeaks sotsiaaldemokraat Rainer Vakra.

23,1protsendilise toetusega Rainer Vakrale järgnevad Kristen Michal (19,8%) ja Martin Helme (14,5%). Tänane tegevlinnapea Taavi Aas on eestlaste eelistustes 10,7 protsendiga alles neljandal kohal ja Raivo Aeg 10,1 protsendiga viies. Oma valikut ei osanud öelda 21,7 protsenti vastanuist, edastas sotsiaaldemokraatlik erakond pressiteatega.

Samal teemal

„Sotsiaaldemokraatide Tallinn on sõbralik, avatud ja kiiresti arenev euroopalik pealinn ning see nägemus kogub üha uusi toetajaid,“ kinnitas Vakra, kelle sõnul on tal eriti hea meel noorte valijate tugeva toetuse üle.

EMORi küsitluse  kohaselt toetab Rainer Vakra kandidatuuri 33,6 protsenti noortest, 15-34aastastest eestlastest. Konkurentide toetus noorte valijate seas on Vakra 33,6 protsendiga võrreldes selgelt madalam Kristen Michalil (20%), Martin Helmel (9,5%), Taavi Aasal (5,9%) ja Raivo Aegil (4,7%).

Eesti Päevalehe käsutuses olev reedel valminud Emori omnibuss-küsitluse järgi sobiks 506 küsitletu arvates kõige paremini Tallinna linna juhtima Taavi Aas (Keskerakond), keda toetas 31,9 protsenti vastanuid, kirjutas Eesti Päevaleht. Aasa populaarsuse taga on muust rahvusest valijate toetus. Teisele kohale jäi Rainer Vakra (SDE, 14,6%) ja kolmandale Kristen Michal (Reformierakond, 11,4%). Martin Helmet (EKRE) toetas 8 ja Raivo Aega (IRL) 5,8 protsenti küsitletuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee