Uue Maailma tänavafestival (Robin Roots)

Lust on vaadata, kuidas nii Tallinnas kui ka Tartus tõstab aasta-aastalt üha enam pead kogukonnaliikumine.

Nii Tallinna Uue Maailma seltsi kui ka Tartu Supilinna seltsi võib julgelt pidada tõsisteks vaba vaimu kantsideks. Nad korraldavad küll ka kogukonnapäevi, kuid palju olulisem on see, et nad on vajaduse korral linna tegemiste suhtes kriitilised.

Näiteks Supilinna Seltsi juht Kristiina Praakli on Linnalehele rääkinud, kuidas selts seisab linna avaliku ruumi eest. Nii on supilinlased võidelnud tõhusalt kavandatava nn Tähtvere silla vastu, mille ehitamine lõhuks paratamatult ära juba välja ehitatud puhkealade struktuuri.

Asumiseltside suurim väärtus on just see, et need on tekkinud asumi elanike vabast tahtest ja on igasugusest võimust sõltumatud. Seda üllatavam oli lugeda, et tänavuse Uue Maailma asumi päevi korraldasid asumiselts ja kesklinna linnaosa üheskoos. Kristiines korraldas näiteks linnaosavalitsus kohvikute päeva, ürituse, mida võiks asumi elanikud suuta korraldada linnaosast sõltumatult. Pelgulinnas jälle on linnaosavalitsus hakanud Pelgulinna seltsi korraldatavate päevadega samal ajal korraldama oma konkureerivat üritust.

Kõike seda võib nimetada asumiseltside koostööks linnaga, kuid teisalt on sel juures maik, et linnavõim on panemas kogukonnaliikumisele vaikselt käppa peale. Täitsa võimalik, et see on seotud eelseisvate kohalike valimistega. Saab näha, kas asumiseltside koostöö linnavõimuga jätkub ka pärast valimisi?

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias