Olime hiljuti minu (nais)bossiga koosolekul. Teisel pool lauda istusid kolm ülikondades ilmselgelt ületöötanud noormeest. Rääkisime igasugu asjadest, kui äkki üks neist jutu jätkuks ahhetas:

„Ma lausa imetlen teid! Te olete nii vaprad!“

Vahetasime bossiga pilke ega saanud aru, millest jutt käib. Kas ta arvab äkki, et me oleme värskelt kapist välja tulnud lesbid?

„Siin Eestis on ikka selline macho-kultuur,“ jätkas ta. „Naisena on nii-i-i palju raskem läbi lüüa. Te olete väga tublid.“

Ma ei tea, kas keegi märkas, et pööritasin kommentaari peale üsna varjamatult silmi. Midagi sellist võiksid ehk öelda kassipojale, kui ta õigesse kohta pissima õpib. Nii nunnu, aga nii tark!

Kas need on tõesti mehed, kelle süü on palgalõhe või arvamus, et naiste koht on lastega kodus või köögis? Minu kogemuse põhjal rõhutavad neid asju pigem naised!

Näiteks mu isa küsib alati, kuidas mul tööl läheb, emps aga pinnib, kas olen elukaaslasele hiljuti kodus midagi uut süüa teinud, ja kas ma koristamistehnika viimasest sõnast olen kuulnud. Ning mitte mees ei tule su kõhuvolte näpistama, kui oled nats suviste grillpidudega liialdanud, vaid ikka sõbrannad. Isegi too boss oleks koosolekule parema meelega kaasa võtnud Kaido, aga too pidi lasteaeda põngerjatele järele minema.

Üleeile näiteks olin bussis, seisin ühe isa ja ta kahe mudilase lähedal, ning tippisin parajasti telefonis vastust olulisele meilile. Lapsed jooksid samal ajal mööda bussi ringi.

Peatuses avas bussijuht, muidugi naine, oma ukse ja karjus: „Blond preili, lõpetage telefonis mängimine ja vaadake ometi oma laste järele!“

„Proua, teeme hoopis nii, et mina juhin bussi ja teie kantseldate selle härra lapsi! Juhiload on mul olemas, aga mähkmeid kahjuks vahetada ei oska,“ teatasin talle vastuseks.

„Oi, ega ma seda nüüd nii ei mõelnud... Härra, kus on teie naine ja miks ta oma lapsi ei kasvata?“ astus bussijuht ühest ämbrist teise.

Ahjaa, hakkasin hiljuti uuesti algusest „Seksi ja linna“ vaatama. Nii hea ja peab ajahambale vastu.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias