Taavi Aas (Martin Ahven)

Tallinna linn toetas Linnahalli maalingutega katmise ideed, kuid seda eeldusel, et projektiks saadakse vajalikud load, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas täna kommenteerides erinevaid meediapäringuid.

„Linn ei saa tolereerida ebaseaduslikku tegevust, olgu selle taga kui tahes head kavatsused,“ ütles Aas. „Linnahalli puhul ei saa tegutseda ilma muinsuskaitseameti nõusolekuta.“

(Robin Roots)

Aas selgitas, et igasuguse projekti puhul antakse esmalt raha ja on projekti eestvedaja kohustus hankida edasiseks tegevuseks vajalikud load.

„Mulle omalt poolt meeldis mõte, et praegune soditud graffiti kaetaks ajutiselt kunstipärasema lahendusega. Euroopa Liidu eesistumisele tulnud oleks näinud mõnevõrra meeldivamat vaatepilti. Meil oli selleks ka hoone autori Raine Karbi nõusolek. Aga sellest mõistagi ei piisa, ka mitte ajutise lahenduse puhul. Muinsuskaitse oleks võinud siin mõelda rohkem raamidest väljas,“ sõnas Aas.

Aasa sõnul pole Linnahall oluliselt kannatada saanud, sest nagu ka hoone autor Raine Karp möönab, kuuluvad mitmed fassaadiosad remondi käigus nagunii väljavahetamisele.

10 kommentaari

L
lagle  /   14:54, 13. sept 2017
et kõik on hästi?
aga tegelikult võiks ikkagi uurida et kuhu see 15 tonni raha siis kadus?
noored tegid väidetavalt omast taskust
ja see kirjaoskamatu kloun ka nagu midagi ei tea!
kus raha on?
  /   15:02, 13. sept 2017
uuenenud keskerakond, on vanaga võrreldes ikka äpu küll
Ä
ära sa märgi  /   15:21, 13. sept 2017
ah, et uuenenud keskerakond on hakanud siis ka ideede eest pappi välja käima. Minul ka mitu ideed. Kuhu peaks avaldusega ideede rahastamiseks põõrduma ?
A
arvan sama  /   15:21, 13. sept 2017
Raha eraldati selle jaoks aga nüüd ei tea midagi. Tüüpiline keskerakond. Kas raha eraldatakse nii, et ei küsitagi kuhu ja miks? Sooviksin siis ka mõned tuhanded. Ja kindel see et kui oleks sinna joonistatud erinevas suuruses suguorganeid, siis oleks muinsuskaitse vait olnud. Need ju ei häiri kedagi, aga kui tehakse midagi ilusat siis kisatakse. Kari jobusid nii linnavalitsuses kui ka muinsuskaitses.
A
Aavi Taas  /   15:22, 13. sept 2017
Mul on kaks kannikat.Seepärast istun korraga kahel toolil.Ühtlasi on mul omadused olla korraga poolt ja vastu,lüüa pöörduks pauguga kinni ja plaksutada ühe käega.Valige mind!
K
Kriminaalne erakond ei tunne piire.  /   17:19, 13. sept 2017
Õnneks monstrum lükatakse rahva rõõmuks kokku ja asemele saame uue ning uhke Estonia teatri.
R
Room  /   19:34, 13. sept 2017
Toetati IDEED 15 000 euroga?! Loll jutt suhu tagasi! Idee on, luba ei olem, aga võta,
Märt, see raha. Nii rumalat juttu ei taha linnapea suust kuulda! Ämber on ämber. Uudseteks jalavarjudeks ei maksa neid nimetada.
A
ab  /   08:50, 14. sept 2017
vanasti ikka öeldi, et kui lõpeb mõistus, algab raudtee, nüüd siis susla asemel muinsus!
R
Room  /   10:53, 14. sept 2017
Pigem ikkaTallinna linnavalitsus!
M
mnjah  /   12:08, 14. sept 2017
kui iga minu IDEE saaks 15 tuhat eurot toetust, oleksin tänaseks maailma rikkamate inimeste seas! Sest IDEID on palju ja tuleks aina lisa! Vaat ideede teostamisega on oluliselt nirum - on ideid, mis ei olegi teostatavad (võibolla kunagi ka on) ja on ideid, mille teostamine oleks hirmkallis, seadusi rikkuvaid ideid ma ei genereeri. Üks väga soodne idee on mul kah - et järgmised kohalikud majavalitsused moodustada oma eriala haritud ja töökogemustega spetsialistidest ning politrukid võtta palgalt maha. Kui soovivad kaasa rääkida, siis ilma palgata ning halduskogude liikmetena. Kas kodanik Aas saaks mulle selle idee eest ka 15 tuhat eurot eraldada? Sobib ka sularahas, kui teaks kuhu kabinetti järgi minna...

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias