Vaba aeg

Kuidas Bonnie Tyler endale käheda hääle sai (3)

Ülo Külm, 7. september 2017, 17:17
Bonnie Tyler oli üks paljudest retroartistidest, kes sel suvel Eestisse esinema jõudis. Foto: Tiina Kõrtsini
Eestit on tabanud tõeline retromuusika buum, sest toimub kõiksugu retrofestivale ning omaaegsed tippmuusikud külastavad Eestit vaat et igal kuul.

Nii näiteks külastasid juulis Eestit Rock In Haapsalu festivali ajal Bonnie Tyler ja Suzi Quatro. Vastu ootusi osutus Tyleri stiilne ja igati väljapeetud show päeva parimaks, kuigi paari kunagise tipploo esitamise ajal tema hääl enam niivõrd efektselt ei kõlanud. Tyler muide kaverdas kontserdi jooksul ka oma nooruspõlve lemmikuid Janis Joplinit ja Tina Turnerit.

Kas vastab tõele, et oma karjääri alguses mõjutasid sind kõige rohkem sellised lauljatest maailmanimed nagu Janis Joplin ja Tina Turner?

Absoluutselt. Jah. Oma magamistoas, voodis laulsin Tina Turneri laule! (Vahemärkusena. Võtab nüüdki otse intervjuu ajal laulujupi üles, „River Deep...Mountain High“!)

Kui sinu enda fantastilisest häälest rääkida, siis on võrreldud seda nii Rod Stewarti kui ka Kim Carnesiga. Ütle ausalt, kas sulle endale selline võrdlus – naissoost Rod Stewart – meeldib või pigem häirib?

(Naerab selle peale) See oli kaugetel seitsmekümnendatel, kui mind niimoodi võrreldi. Aga mul endal pole selliste väljaütlemiste vastu midagi, olen väga rõõmus selliste võrdluste üle. Rod Stewart on minu silmis väga hea laulja.

Muide Rod Stewart tegi mõni aeg tagasi minu tuntuimast palast „It´s A Heartache“ oma versiooni. Täiesti okei!

Varases lapsepõlves sul vast siiski sellist omapäraselt kähedat häält polnud... Mis vanuses see välja kujunes ja kas see on otseselt seotud 1970-ndatel tehtud häälesõlmede operatsiooniga?

Mulle oli vaja teha selline operatsioon. Pärast lõikust käskisid arstid kuus nädalat täiesti vait olla ega lubanud üldse rääkida. Oleksin tahtnud selle peale lausa karjuda, ma ei saanud nii pikalt rääkimata olla.

Umbes kuus kuud hiljem, esitades laulu „It´s A Heartache“, märkasin, et minu hääl oli läinud tugevamaks ja see mulle sobis!

Millal võib lõpuks oodata täiesti uute lugudega Bonnie Tyleri plaati, sinu viimasest stuudioalbumist on kulunud neli aastat...

Võib-olla järgmisel aastal. Tegelikult on mul kolm uut lugu juba valmis, kuid ma pole esialgsete variantidega rahul.

------------------------

DJ Bobo tuleb jälle Eestisse

30. septembril esineb Rocca al Mare suurhallis DJ Bobo, kelle jaoks on tegemist tema 25. lava-aastat tähistava ajarännakuga, mida valmistati ette kaks ja pool aastat.

Mystorial Tour meenutab oma ülesehituselt pigem muusikali, mis annab ülevaate DJ Bobo 25 aasta pikkusest lavakarjäärist. Kontserdi jooksul saab kuulda Saksamaa ühe müüduima artisti ajatuid hitte, nagu näiteks: „There Is A Party“, „Freedom“, „Somebody Dance With Me“, „Feeling“, „Everybody“ ja 2007. aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel osalenud laul „Wampires Are Alive“.

3 KOMMENTAARI

l
lihtne 9. september 2017, 02:44
Sa vaatad tema fotot ja ongi hääle tämber teada?
j
Joh 7. september 2017, 19:13
"Kuidas Bonnie Tyler endale käheda hääle sai" on muidu huvitav jutt, aga ei vasta küsimusele: Kuidas Bonnie Tyler endale käheda hääle sai?
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee