Kortermaja trepikotta peab nähtavale kohale lisaks valvekaameratele paigutama kaamerate kasutamisest teavitavad sildid koos kontaktandmetega. (Kalev Lilleorg)

Vastab andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõunik Maire Iro:

„Kaamera paigaldamisel kortermaja trepikotta tuleb lisaks andmekaitsele arvestada omandiõigusest tulenevate piirangutega. Trepikoda on kõigi korteriomanike kaasomandis. See tähendab, et kaamerate paigaldamise üle saavad otsustada korteriomanikud ühiselt. Otsus kaameraid kasutada või nende kasutamisest loobuda tuleks vastu võtta korteriühistu koosolekul ja sellega seotud kokkulepped kinnitada näiteks maja sisekorraeeskirjas.

Otsuse tegemisel peab hindama ohu tõsidust ja realiseerumise tõenäosust ning analüüsima alternatiive turvariskide maandamiseks (näiteks turvaukse, signalisatsiooni, lisavalgustuse paigaldamist). Kui pärast hinnangu tegemist selgub, et kaamerate paigaldamine on siiski vajalik ja seejuures ei kahjustata ülemääraselt vaatevälja jäävate inimeste huve, on kaamerate kasutamine lubatud. Kaamera salvestisi ei või kasutada muul eesmärgil. Samuti peab trepikotta nähtavale kohale paigutama kaamerate kasutamisest teavitavad sildid koos kontaktandmetega. Lähemat teavet kaamerate kasutamise kohta leiab andmekaitse inspektsiooni veebilehelt www.aki.ee.“

4 kommentaari

A
Aga kuidas  /   22:45, 7. sept 2017
on lood auto tuuleklaasil olevate nn pardakaameratega? Kasa iga jorss võib vabalt vilmitud materjali Youtube üleslaadida ve?
M
miks ei või,  /   20:36, 8. sept 2017
peab ainult hoiatus olema, et kurikaelad teaksid kapuutsid pähe tõmmata.
I
inimkonnale  /   00:50, 12. sept 2017
Jesaja 55::6 Otsige Issandat, kui ta on leitav,
hüüdke teda, kui ta on ligidal! 7 Õel jätku oma tee
ja nurjatu mees oma mõtted
ning pöördugu Issanda poole,
siis halastab tema ta peale;
ja meie Jumala poole,
sest tema annab palju andeks.
8 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
9 Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias