4
fotot

Välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Jüri Luik kohtusid täna Tallinnas NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada kujunenud julgeolekuolukorda, EL-NATO koostööd ja järgmise aasta NATO tippkohtumist. Ministrid kinnitasid NATO peasekretärile Eesti pühendumust julgeoleku tagamisel.

Nii välis- kui kaitseminister rõhutasid liitlaste kohaolu olulisust Eesti territooriumil. „NATO väed Eesti pinnal on reaalne märk alliansi solidaarsusest ja valmisolekust iga liitlast kaitsta,“ ütles kaitseminister Jüri Luik. „Tugev heidutus tagab rahu ja stabiilsuse meie piirkonnas,“ rõhutas ta.

Välisminister Mikseri sõnul on praeguses olukorras oluline ühine tegutsemine rahvusvahelisel tasandil. „Euroopa Liidu ja NATO koostöö on olulisem kui kunagi varem,“ rõhutas Mikser. „Peame tõhustama oma tegevusi mitmes valdkonnas, eelkõige terrorismivastase võitluse ja küberjulgeoleku küsimustes,“ ütles ta. Välisminister lisas, et võitlus hübriidohtudega on üheks Eesti prioriteediks ka ELi eesistumise ajal. 

Kohtumisel tõdeti, et muutunud julgeolekuolukord eeldab riikidelt valmisolekut kaitsekulutusi suurendada. „Vajadusel peame olema valmis NATO ühisrahastust suurendama tagamaks NATO võimekust kõiki ülesandeid täita,“ kinnitasid ministrid. Stoltenberg tunnustas Eestit 2% kaitsekulutuste taseme hoidmise eest.

Kohtumisel räägiti ka 2018. aasta NATO tippkohtumisest, mille puhul nähti olulisena jätkata NATO kohanemist tänapäeva mitmekesiste julgeolekuväljakutsetega. Lisaks arutati ka NATO-Venemaa suhteid, sealhulgas õppuse Zapad mõju liitlaste ja Venemaa suhetele.

12 kommentaari

L
Lugeja  /   14:36, 6. sept 2017
Minu vendki on Nato vägi. On ajateenija. See on auasi.
T
Tiit Hepa.   /   15:24, 6. sept 2017
1940 Aastal oli täpselt sama jutt. Hiljem, teate juba ise. Ei valget laeva ega kaitsmist. Ainult möla ,, AMEERIKA HÄÄLEST,,
S
Söör fon krat   /   15:42, 6. sept 2017
Kesk-ekrelased on hullumas neile ju nato ei meeldi
V
vanaema  /   15:46, 6. sept 2017
Keda kaitsta? 1 mln. inimest elab siin praegu. Iga aasta lahkuvad 100 000 inimest teistesse riikidesse. 200 teevad enesetappu. Surevad vähki 5 000 . Surevad vanadusest tuhanded. Keda kaitsta?
M
Muigega  /   16:21, 6. sept 2017
Vanaema ärgu palju küsigu, keda siin kaitsta. Parem tundku huvi, mida tema ja ta lapsed ning lapselapsed saavad teha selleks, et NATO sõdalased tunneksid siin mõnusalt na havärvist olenemata.
V
Vanamees  /   16:48, 6. sept 2017
Nad viiksid väed ka Moskva ja Pekingi ning hakkaks kaitsma !
N
Nonoh  /   17:25, 6. sept 2017
Mis võõrvägede reklaam siin käib iga päev. Nagu sõda oleks juba käimas! Kelle vastu?!
V
Vanaema,  /   17:53, 6. sept 2017
nemad kaitsevad islamiseeruvat Euroopat eesti rahva vere hinnaga.
Kas need ebardid üldse teavad, misasi see Eesti on.
S
siis tuleks rääkima alles et neist keegi siin julgeks venele vastu hakkata.  /   18:04, 6. sept 2017
Keegi ju... tahab vägisi ühele liikmele vastu pead anda, kaitseks selle algatuseks ära.
A
ask  /   21:55, 6. sept 2017
Ei eole ei kesik ega ekrelane, kuid ka mulle ei meeldi NATO sõjaväebaasid Eestis. Esitaks teeb sõjaväebaas Eesti elu palju ebaturvalisemaks, teiseks tuleks valitsuselt kõigepealt hakata Euroopa sotsiaalhartat täitma, mis on NATOst palju olulisem. Sotsiaalharta täitmiseks raha ei ole, kuid kaitsekulutuste peale pannakse või viimane sent hakkama, kuigi see on täiesti mõtetu kui rahval puudub kindlustunne.
T
teised  /   22:05, 6. sept 2017
on veidi mures, et miks Eestit nii kõvasti kaitstakse!
V
väälja  /   16:19, 7. sept 2017
okupandid EESTIST

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias