35
fotot

Kalamajas avati täna Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) uus koolihoone I ja II kooliastmele. 

Avamine algas liputseremooniaga, mis ei möödunud äparduseta, kui keset kooli hümni kukkusid seinalt alla Eesti ja Euroopa Liidu lipp, ütles kohapeal olnud Õhtulehe reporter.

Tseremoonia jätkub katuseterrassi õppeala tänuüritusega, kuhu on kutsutud ehitajad, linna- ja haridusjuhid ning GAGi õpetajad.

Aadressil Vana-Kalamaja 9 asuvas õppehoones hakkavad õppima 1. kuni 6. klassi õpilased, kus on ruumi, valgust, palju põnevaid vaba-alasid, väliõppealad katuseterrassidel. 

1956. aastal ehitatud neoklassitsistlik, toonane NSVL tüüpprojekti järgi ehitatud hoone on saanud juurdeehituse õppehoones südameks rajatud polüfunktsionaalse aatriumi näol, mida ümbritsevad rõdud neljal tasapinnal, vaatega lavale ja vaba-aladele.

Mitmetel astangutel asetsevat aatriumit kasutatakse igapäevaselt sööklana, kuid teda saab kasutada aktusteks, kontsertideks, seminarideks ja erinevateks suurteks sündmusteks ka välja rentimisel. Aatriumisse on sisse ehitatud heal tasemel helisüsteem ning 32-kanaliga digipult, mis annab suured võimalused kontsertide korraldamiseks ja seminarideks. Aatriumit hakkab kasutama kogu kool, sh vanem kooliosa. Kool on üks tervik oma mitmete õppehoonetega.

Perspektiivis ehitatakse nelja vana hoone-osa eenduvate sammaste vahele viledega Prantsuse stiilis orel. Annetuste kogumine selleks on juba alanud. Seni markeerib tulevase oreli asukohta kangastel kujutatud oreli vilestik. Kuid tulevase päris-oreli mängupuldi asemel on juba täna mängukõlbulik 60ndate kahemanuaalne elektriorel. Aatriumis on ka 1956. aastal Tallinna Klaverivabrikus valmistatud ainulaadne ja väga hea kõlaga ning tänaseks restaureeritud imekaunis valge kontsertklaver Estonia, mille teeb eriliseks toonane stalinistlik ajastutruu viisnurk, minnes kokku samal ajajärgul ehitatud põhihoone olemusega.

Enamikes klassides on lisaks tavapärastele kriidi- ja markertahvlitele interaktiivsed nutitahvlid, mida on Eesti koolides seni vaid üksikuid. Kõikides klassides on wifi-levi ning töötab sisevõrk.

Täiuslikest IKT-vahenditest tähtsamaks on inimesed, kes loovad koolile sisu. Nii on kooli väärtused, kasvatuslikud laused ja mõtteterad kõikjal õppehoones seintel, istumisniššides ning isegi tualettruumides, meenutades hea koolikaaslase reegeleid, matemaatikavalemeid, prantsuskeelseid väljendeid ja muusika helikõrgusi. Kooli tradistioonid ja põhiväärtused on kantud ka GAG lõpetanud akadeemikute töö ja saavutuste jäädvustamise kaudu seintele ning kooli ajatelg läbib aatriumi kõikide korruste klaaspiirdeid. Kooli pika ajaloo päris selgeks saamiseks ei piisa ka aastast selles suurepärases hoones õppimisest.

Katuseterrassi tähetorn võib kasvatada küll mõne tulevase astronoomi, kuid eelkõige tekitab huvi looduse, füüsika ja loodus- ning reaalteaduste vastu.

16 kommentaari

  /   13:45, 4. sept 2017
nagu näha See oli EL lipp, sinna see peabki minema
M
meie teeme!  /   13:56, 4. sept 2017
ime, et kesikud lipujalga kahepoole teibiga seina ei pannud...
K
karla  /   14:00, 4. sept 2017
Kas mõistusega ehitusmehed on kõik Eestist lahkunud või oli 'projektis' kirjas et just selliste tüüblitega peab selle kinnitama? Auke puurides oleks pidanud tekkima kahtlus, et selline asi ei püsi!
N
njah  /   14:07, 4. sept 2017
peno sees püsivat tüüblit raske leida...
M
Mart  /   14:10, 4. sept 2017
Tegijal ikka juhtub, aga koolimaja on ikka uhke küll, vanaga ei anna võrreldagi.
S
selgeltnägija  /   14:53, 4. sept 2017
See koolimaja kaua ei püsi, karma võlg!
M
mis võlg?  /   15:31, 4. sept 2017
Kellele võlg?
P
Pets  /   15:34, 4. sept 2017
Kas on tegemist ilmaliku kooliga, või kiriklikuga. Mis ingel sealt aknast alla tuleb?
M
muhahaa  /   15:49, 4. sept 2017
made in nordlin
U
uus maja  /   16:25, 4. sept 2017
nagu uus lipuvarras
  /   16:28, 4. sept 2017
ju polnud turnimiseks ettenähtud.
T
tyybel  /   16:33, 4. sept 2017
hea et köis ümber lipuvarda hoidja polnud pandud
  /   17:13, 4. sept 2017
see on enne;euroopa liit laguneb ja venelane marsib taas eestisse sisse.
M
Mofo  /   17:23, 4. sept 2017
Oh issandhalasta, Eesti Ehitab stiilinäide jälle...
V
Viplala  /   20:09, 4. sept 2017
Pano sisse ei kruvitagi nii raskeid asju. Kuna tegemist on lipuvardaga, siis ilmselgelt pidi projekteerija eeldama, et sellele avalduvad mitmed tegurid - tuules lipu lehvimise tõttu keskmisest suuremad jõud, vibratsioon.. Kahtlane küll natuke, et tegemist on penoplastiga, pigem tundub renoveeritud kivifassaad olevat.
Lisaks tundub silmaga vaadates, et tegemist on naeltüüblitega, mis on naeruväärne kinnitusvahend lipuvardale. Pildilt on küll raske välja lugeda, aga küllap ehitajad teavad paremini.
E
Eesti keeles  /   22:29, 8. sept 2017
Vahtplast.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias