Eesti suurim kodumaine munatööstus DAVA Foods Estonia sai sel nädalal Saksamaa laborist saabunud ametlikud testitulemused, mis kinnitavad, et kõik Eggo-kaubamärgi all müüdavad kanamunad on puhtad ja ei sisalda taimekaitsemürki.

„Munade puhtus on kõige olulisem kriteerium selles tööstusharus, mis näitab kanade sööda kvaliteeti,“ ütles tööstuse juht Vladimir Sapožnin. Tema sõnul suhtusid nad suvel avalikuks tulnud Euroopa munaskandaali väga tõsiselt, kuna selline uudis mõjutab otseselt kõiki tarbijaid.

„Meie munatootmine põhineb kvaliteedisüsteemil, mis seab kõrged nõudmised nii kanadele antava toidu kvaliteedile, selle ohutusele kui munatootmisele tervikuna. Üheks munatootmise alustalaks ongi kanadele antav kvaliteetne ja puhas sööt, mis tagab puhta muna,“ lausus Sapožnin. „Meie kanade toit ja kõik kodumaised Eggo-munad on taimekaitsemürgi vabad. Tarbija saab meie munade kvaliteedis kindel olla,“ lisas ta. 

Sel suvel raputas Euroopa munatööstust uudis, et paljude Hollandi linnufarmide kanamunad sisaldavad putukatõrjes kasutatavat kemikaali Fipronil. Tänaseks on ilmnenud, et kõnealuse mürgise kemikaali jääkidega on saastunud juba 14 riigist pärit kanamunad.

DAVA Foods Estonia farmides on kokku 275 000 kana ning iga päev munevad kanad umbes 250 000 värsket muna, olles Eesti suurim kodumaine munatööstus. Munatootmises tibusid ei kasvatata, vaid tibud soetatakse emaslindudena, kellest kasvavad munejad kanad.

3 kommentaari

E
Erik  /   09:39, 31. aug 2017
See-eest sisaldavad antibiootikumide ja steroidide jääke. Ohtralt. Esimesed ennetavalt ja teised et kasvaks kiiremini. Toidumürkide uurimine on samuti ühekülgne. Ja ohutu tähenda et teatud tase on lubatud. Mõjutage tootjaid ja ostke tuttava-tuttava tädi Maalilt. Tervis korras, raha jääb Eestisse ning t Maali saab elamisväärse pensionilisa. Mina teen nii.
E
Erik  /   09:40, 31. aug 2017
Ja kui ei usu siis tehke eri munadest test-omlett. Imestate milline maitse, lõhna ja välimuse vahe :-).
N
Noh selle karbi mune mida testiti   /   10:07, 31. aug 2017
Võib ju kuskilt talumehelt osta ja eggo karpi panna . Ja anttipiootikumidest niipalju dt söödame loomadele sisse ja siis imestame miks inimene muutub resistentseks?tänapäeval ei saa poest enam mittemidagi mis ei ole kaudselt või otseselt mürgiga kokku puutunud .

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias