Aadu Must (Teet Malsroos)

Keskerakonna Tartu linnapeakandidaat, erakonna juhatuse liige professor Aadu Must tõdes, et Vabakunna otsus valimistele mitte minna on valimisliitude elutsüklis paraku tavapärane etapp, millega tuleb arvestada.

Must sõnas, et valimisliidud on poliitikamaastikul külalisesinejad, kes saabuvad publiku ootusärevate pilkude saatel ühe ja võib-olla isegi hea etteastega, kuid kaovad lavalt kiirelt ja märkamatult. „Enamjaolt nii kiirelt, et valijatele pole lõppkokkuvõttes ette näidata paraku midagi,“ tõdes Must.

Ta sõnas, et see pole etteheide Vabakunna liikmetele, vaid näitab ilmekalt, miks valimisliidud ei saa tõsist ja eesmärgipärast poliitikat ajada ning oma valijatele väidetut kaitsta. „Valimisliidu puhul on asi lihtne – proovisime, ei tulnud välja ja lahkume vaikselt. Erakonnad ei saa endale sellist luksust lubada ning jäävad oma otsuste eest vastutama valijate silmis veel pikkadeks aastateks,“ rõhutas Must, lisades, et kui rehnung ei saa valmis nelja aastaga, tuleb seda jätkata.

Keskerakonna juhatuse liige tõi samas välja, et Vabakunna otsus otsad kokku tõmmata ei jää viimaseks. „Eesootavatel valimistel näeme projektipõhiseid valimisliite, milles väga erinevad inimesed ja põhjused valimisliidu moodustamiseks ,“ tõdes Must, kes toonitas, et kui Tartus võis soov olla tõepoolest oma valijaid esindada, siis Tallinnas ongi loodud meelelahutuslik valimisprojekt. „Hooaja lõppedes on sellest osa võtnud eri suundades laiali jooksnud ning öeldu-tehtu unustatud,“ kinnitas ta.

5 kommentaari

A
ants  /   10:35, 30. aug 2017
Liitudel on ehk rohkem edu
P
pole Tartuski muud kui meelelahutus,  /   10:42, 30. aug 2017
no kes võtab riisalu t tõsiselt.Neid kloune on ennegi nähtud ja tartlane on teadupärast mõtlev kodanik,kuid mine sa tea,mõned hääled ikka laekuvad.
IRL ja sotsid pole minu arvates oodatud,kuid võin ka eksida.
  /   11:03, 30. aug 2017
Ei tule neil mingit edu valimistel, mõttetu sehkendamine.
N
no  /   19:14, 30. aug 2017
ma ei võta Musta esinemisi ammu tõsiselt.
R
reede  /   20:40, 30. aug 2017
Kas Tartul polegi peale selle pudrusuu normaalseid kandidaate

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias