2
fotot
Vello Luuka (Südamega Tartu )

Poliitaktivistide Meelis Kaldalu ja Reio Lauritsa valimisliiduga Südamega Tartu on ühinenud kaks aktiivset figuuri, kes vaatamata omapärastele nimedele ei pärine mitte Kreisiraadio sketšist, vaid ülikoolilinna tuliselt kommunaaltandrilt.

Kaunase puiestee naabrite seas Sita-Vellona tuntud Vello Luuka läheb volikokku ühe selge eesmärgiga: maksta kätte Ülejõe kohvikule ja teistele toitlustusettevõtetele, kes elementaarsetest hügieeninõuetest kinni ei suuda pidada. Luuka hinge söövitab nimelt endiselt Ülejõe kohvikus peetud abikaasa 80. juubel, mis terve suguvõsa nädalaks tualetti naelutas. “Nädal aega pritsis tagant ainult vett välja,” sajatas ta.

Ent sisikonnateemadega Luuka ampluaa ei piirdu – selge seisukoht on tal ka linnaplaneerimise osas. Ihastesse maja ehitada soovivale vanahärrale käib tõsiselt närvidele Anne luhale kehtestatud absurdsed keskkonnanõuded, mida ta kiiresti leevendada plaanib. “Planeering tuleb ümber teha, ei saa nii, et näitad muudkui taimi, mida enam olemaski pole,” kurjustas ta. 

Kaarin Kaia Mõrd (Südamega Tartu )

Kaarin Kaia Mõrd on aga aastaid silma peal hoidnud Karete Konsumi ümber töllerdavatel joodikutel ning näeb siin selgeid võimalusi, kuidas kohalik omavalitsus saaks korralike naabrite eluolu kergendada. „Küll nad seal oma hädasid juba teevad – õhtul tulevad nooremad, päeval vanemad parmotid,” kirjeldas ta. “Siin võiks kas või välikäimla olla.Kaksteist Tooli Teguri tänava nurga peal töötab näiteks väga ilusasti.“

Ent Mõrd ei suuda sallida ka näiliselt tervislikemaid tegevusi: renoveeritud Sepa staadioni naabermajas Jalaka tänaval peab ta taluma jalgpallihuligaanide ettekujutust kaasaelamisest. “Lasevad oma suitsupomme meie maja poole! Meie ei tohi Ihastes oksigi põletada, aga nemad neid meeletult suuri musti suitsupomme võivad lasta – see on natuke liig,” arvas ta.

Südamega Tartu eestvedajad Meelis Kaldalu ja Reio Laurits tunnistasid, et nendesuguste idealistide kõrvale on tarvis ka musta tööd tegelevaid kommunaalpoliitikuid, kelleks Luuka ja Mõrd suurepäraselt sobivad. “Paigutame nad küll nimekirja tagumisse otsa, aga ei unusta teeneid kunagi,” vihjas Laurits.

3 kommentaari

V
Valimisliidu toetuseks  /   13:10, 28. aug 2017
Viljandimaal toetab antud liitu tubli joodikdiskor Lommi Toimi. Eesmärk on ühendada kahe kurikuulsa linna parmaatide jõud.
V
valimisliidule hääle andmine  /   17:05, 28. aug 2017
on kadunud hääl.
Me vajame muutusi ja selleks peame mõtlema,kes neid muutusi teeb.
N
Need leninlased kandideerivad pigem  /   04:28, 24. sept 2017
Seewaldi kambrivanema austusväärivale ametikohale mille ainus boonus on võimalus lusikas esimesena igapäevasesse kapsasuppi pista.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias