Keilas avatakse täna, 28. augustil kell 13 uuendatud Keila raudteejaama ala koos sinna kuuluvate kergliiklusteede ja parklatega. Projekti kogumaksumus on 983 417 eurot, mida riik toetab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahendusel 681 055 euroga.

Keila raudteepeatus on sõlmpunktiks elektriraudtee liinidel Tallinn-Riisipere, Tallinn-Paldiski ja Tallinn-Klooga rand, mida külastab aastas rohkem kui 684 000 liiklejat. Nende reisijate mugavamaks liikumiseks rajati projekti käigus raudteepeatuse juurde 370 meetrit kergliiklus- ja 25 meetrit juurdepääsuteid.

Peatuse vahetusse lähedusse ehitati 160 kohaga jalgratta- ja 54 kohaga autoparkla, mis võimaldab sõiduvahendi jätta parklasse ja edasi sihtkohta liikuda ühistranspordiga.

Lisaks rongipeatusele on nüüd alal ka kohalike ja linnadevaheliste busside peatus, mis pakub reisijatele paremat ühistranspordi ristkasutust. Liiklejate elu lihtsustavad veel reaalaja rongi- ja bussiliikluse infotahvlid. Paigaldatud viidad tutvustavad kohalikke vaatamisväärsusi ja suunavad olulistele sihtpunktidele.

KIKi projektikoordinaatori Ööle Jansoni sõnul on hea tõdeda, et antud projekti puhul keskendutakse inimeste vajadustele ning eelistatakse keskkonnasäästlikke ja tervislikke liikumisviise. „Projektiga sai lahenduse rongireisijate üks suurim mure: kuhu jätta oma auto või jalgratas“.

„Piirkonna liiklus- ning parkimiskorralduse väljaehitamine muudab nii Keila kui ka lähiümbruses elavate inimeste elukvaliteedi oluliselt paremaks, kuna pakub kiiret ja mugavat ühendust rongiliikluse kasutamiseks“, selgitab Keila abilinnapea Timo Suslov. „Kõik see hoiab kokku reisija kulusid ning säästab keskkonda“.

3 kommentaari

J
joop  /   10:57, 28. aug 2017
Oleks siis võinud foto ka Keila jaamast olla....
R
Riisikas  /   14:53, 29. aug 2017
Jah, sellist kohta, nagu pildil, Keilas küll ei tea!
R
Reevo  /   16:22, 1. sept 2017
Ja jätkuvalt ei ole säärast kohta nagu Klooga rand, rääkimata sellest, et rong sinna sõidaks. On Klooga ja Kloogarand ja on peatus "Kloogaranna" kohas Kloogarand. Kloogal on Klooga järve rand ja sinna rong ei käi.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias