Värsked Pärnu uudised

Supeluse tänavast saab taas Maitsete uulits 

LL, 24. august 2017, 17:45
Suvel peeti tänavatoidufestivali Tallinnas Telliskivi loomelinnakus, homme vallutavad ratastel tänavatoidutreilerid Supeluse tänava. Foto: Robin Roots
Sel laupäeval ja pühapäeval peetakse teist korda tänavatoidufestivali Pärnu Maitsete Uulits. Sarnaselt eelmisele aastale toimub üritus Supeluse tänaval.

Pärnu rannaväravas saavad homme kokku suuremad ja väiksemad toidutreilerid, et pakkuda linnarahvale head ja paremat. Festivalile saabuvad toidupakkujad nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Korraldaja sõnul on üritusele tulemas parimad Mehhiko, Korea, Jaapani, Türgi ja Gruusia köögid.

Festivali peakorraldaja Tiina Treumanni sõnul toimub suvepealinna ühel kõige aktiivsemal tänaval tõeline retk maitsete paradiisi. Oodata on aukartustäratavat paraadi Eesti parimatest ja põnevaimatest toidutreileritest – Tiivad ratastel, Food&Mood, Mero Mero food, Jaanihanso Siidritruck, Revali kondiiter, BeerBus, F&B Drive, Eesti Donuts, Tapsresto jne. Lisaks käsitöösiidrile saab mekkida käsitööõlut ja käsitöömarjaveini ja nautida klassikalist tänavatoitu (sh käsitööburgereid). Kohale tulevad ka mitmesugust magusat kraami – pannkooke, sõõrikuid, vahvleid, jäätist, idamaiseid maiustusi pakkuvad kauplejad.

„Sarnaselt eelmisele aastale on festivali märksõnaks – „müük ratastel või ratastega.“ Lubatud on kõik ratastel müügikohad, kaasa arvatud lapsevanker või tõukeratas,“ rääkis peakorraldaja. „Müük toimub tänaval selle kõige otsesemas mõttes. Puuduvad eraldi istekohad ja kohvikualad. Tänav on pidevas liikumises ning toitu saab mõnusalt kaasa haarata. Istumiseks saab kasutada kõnnitee ääri ning loomulikult ei puudu lauad toidu toetamiseks,“ lisas Treumann.

Festival algab laupäeva keskpäeval. Seoses tänavatoidufestivaliga suletakse Supeluse tänav autodele laupäeva hommikul kell 9, jäädes suletuks pühapäeva õhtuni. Tänavatoidufestival kestab laupäeval kella 12–23 ja pühapäeval kella 10–16.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee