Sajandi pulm oli Eestis selle nädala glamuurseim sündmus. Robin Roots (Õhtuleht) ()

On mõtlejaid, kes juba valgustusajal soovitasid parimaks riigivalitsemise vormiks valgustatud monarhiat.

Sest ega ometi harimata rahvamasse valitsemise keerulise ja püha müsteeriumi juurde lasta. Ja valgustatud juhi kõrvale haritud ning olmemuredest vaba aadelkond, eliit, kes oma vabast ja õilsast kohusetundest riigi ja monarhi teenistusse asuvad, teenivad neid selle sõna kõige otsesemas tähenduses.

Möödunud päevadele ja meie oludele mõeldes tundub, et selline idealistlikkusest ajendatud süsteem sobiks ka meie aega, meie oludesse. Esiteks: poliitikutel – kes praegu on inimesed rahva hulgast, meie endi seast – neil kaoks ära vajadus iga natukese aja tagant end meile kõigile meeldivaks teha, meid odavate või ulmeliste lubaduste ning meelitustega ära osta. Kõik selle nimel, et oma rahavoogudesse vahet sisse ei tuleks, nagu paraku paljud ilmelt mitte päris aluseta mõtlevad. Odavam ka, uustulnukail pole vaja oma elujärje siseseadmisega otsast alustada.

Siis poleks vaja tobedaid avamisi, nagu me nägime äsjasel hingemineval Ruja kontserdil, kus üks esitlemata jäänud poliitik (Taavi Aas) ronis lavale kontserti sisse juhatama ning teine (Rainer Vakra) kõõlunud väravas ja püüdnud kõigile tere öelda. Jääksid üldse ära kõik kohustuslikuna tunduvad avamised, kuningakoja esindaja lõikaks läbi lindi vaid siis, kui uus ristleja vette lastakse.

Siis poleks ka kibedat susisemist, kui edukad ja tuntud noored (Taavi ja Luisa) avalikkuse ahne tähelepanu all looride lehvides ja autode läikides paari lähevad. Siis oleks see sajandi pulm, nagu kuningakoja barokne, aga riigilise tähendusega tseremoonia.

3 kommentaari

N
Noh,  /   06:01, 25. aug 2017
isehakanud aadlikest meil juba puudust ei tule, mõnel (nt Paltsul) on isegi oma vapp valmis kritseldatud.
M
meil on ise ennast aadlikeks pidavaid enam kui mujal.  /   18:30, 31. aug 2017
kõrgaadlik Grand on nimekirja tipus.
  /   16:51, 19. okt 2017
Pruutneitsid on peidus?!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias