Nüüd Omniva nime kandev riigifirma Eesti Post paigaldab sügisese laienemise käigus Eestisse 10, Lätti 30 ning Leetu 25 uut pakiautomaati. Omniva pakiautomaadivõrgu juhi Tanel Rauni sõnul on laienemise peamiseks eelduseks olnud kiire e-kaubanduse areng.

Samuti paigaldab Omniva paljudele juba olemasolevatele automaatidele pakikappe juurde. “E-kaubanduse, eriti aga piiriülese e-kaubanduse kasv on olnud niivõrd kiire, et mitmed automaadid on üha kasvavate mahtude tõttu ka väikeseks jäänud,” täpsustas Raun. “Enamik inimesi soovivad oma pisipakid saada just pakiautomaati, kust neid kõige mugavam kätte on saada." Eestis saavad kappe juurde 45 automaati, kogu Baltikumis kasvab võrgustik aga 46%.

Raun lisas, et kuigi laienemise maht on kinnitatud, siis uute automaatide asukohtadest on veel vara rääkida. “Kindlasti saavad uued automaadid asuma kohtadesse, kus nende järgi kõige suurem nõudlus on. Kahtlemata vajavad jõulude eel täiendust rahvarohked ning tiheda pakiliiklusega piirkonnad, kus on oodata suuri ülemahtusid,” täpsustas Raun.

Kuigi selleaastased asukohad on juba välja valitud, käivad Rauni sõnul praegu veel läbirääkimised ja lepingute sõlmimised, millega soovitakse ühele poole saada sügise esimeses pooles.

Praeguseks on Omnival kogu Baltikumis enam kui 120 linnas 276 automaati ligi 33 000 pakilahtriga ning tegu on Baltikumi suurima võrgustikuga. Lähima viie aasta jooksul investeerib logistikaettevõtte pakiautomaadivõrgustikku üle 20 miljoni euro, mille tulemusena plaanitakse Baltikumi pakiautomaatide arv mitmekordistada.  

“Üha enam soovivad meie kliendid pakiteenuse lahendust kogu Baltikumis, nii et meie eesmärk on viia teenus klientidele võimalikult lähedale,” märkis Raun. Tema sõnul on pakiautomaadid niivõrd populaarseks osutunud just tänu oma ööpäevaringsele kättesaadavusele ning teenuse kiirusele, mistõttu on nad kujunenud eelistatuimaks paki saatmise ja saamise kanaliks. 

2 kommentaari

K
Kuuuurija  /   12:07, 22. aug 2017
Kas olemasolevale pakiautomaatide võrgustikule lisandub pool pakiautomaati?
K
Kasutu numbrite pudru  /   22:22, 22. aug 2017
Ei sõnagi, kuhu need 10 kappi pannakse.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias