Kui tavaliselt Eeva Talsi laulab ja mängib viiulit, siis 20. augustil peab ta Kalevipoja kuju juures kõne. (Jörgen Norkroos)

Pühapäeval, 20. augustil kõnelevad Tartus Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 26. aastapäeva tseremoonial Urmas Klaas, Eeva Talsi, Toomas Kiho ja Joona Toivanen.

20. augustil kell 11 oodatakse tartlasi, linna külalisi ja kodanikuühendusi Emajõe äärde Kalevipoja mälestussamba juurde, et üheskoos tähistada taasiseseisvumise 26. aastapäeva. Peale kõnelejate esinevad Tartu noortekoor ja puhkpilliorkester Tartu, dirigeerivad Markus Leppoja ja Margus Kasemaa.

Tseremoonia lõppedes saab suunduda rahvarõivad seljas pillimängu saatel Emajõe äärest ühiselt kesklinna parki piknikut pidama – taasiseseisvuspäeva tähistamine jätkub kell 12 rahvarõivaste tuulutamisega.

Rahvarõivaste tuulutamise piknikul uuritakse koos Eesti Rahva Muuseumi kuraatori Reet Piiriga rahvarõivaid, räägitakse rahvarõivakooli tegemistest, tehakse MTÜ TuleLoo meistrite ettenäitamisel näputööd ning lauldakse-tantsitakse-mängitakse koos folklooriklubi Maatasa noortega.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias