Sepa jalgpallikeskuse tribüün saab kuu aja pärast endale hädavajaliku katuse. (Sepa jalgpallikeskus)

Mullu avatud Sepa jalgpallikeskuse rajamine on hea näide sellest, kuidas kogukonna abiga võib suuri asju teha: mäletatavasti rajati vutikeskus 3108 jalgpallisõbra abiga.

Nüüd otsustasid Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad Tartu Tammeka vutiklubist, et Sepa keskuse tribüünile tuleks ka katus peale ehitada.

„Katust on vaja, kuna Eesti kliimas ei saa sporditribüün ilma katuseta hakkama. Sepa jalgpallikeskus on peale selle ka väga populaarne. Igal liigamängul ja turniiril on palju emasid-isasid, kes võivad katuse puudumisel sattuda vihma või tuule meelevalda. Katusealust on pikkadeks turniiripäevadeks vaja ka lastele endile. Kevadel toimus näiteks külmas vihmas Sepa Elite Cup, kus kuulsa Peterburi Zeniti poisid pidid matšide vahel vihmavarjuks paraku bussi minema!“ selgitab Sepa jalgpallikeskuse haldusjuht Kristjan Tiirik.

Tiiriku sõnul oodatakse praegu tellitud metallkonstruktsioone. Jalgpallikeskuses hakkab ehitustöö pihta augusti lõpus. Katusega tribüün avatakse laupäeval, 23. septembril kui Sepal toimub tänavune kogukondlik m2-festival. „Siis on meil kavas perepäev klubi liikmetele ja linlastele ning nagu tavaks, kogume „Roosa jalgpalli“ nime all ka annetusi vähivastaseks võitluseks. Loodame ainult, et me ei pea katuse vettpidavust päris festivalipäeval testima,“ naljatab Tiirik.

Tribüüni katuse rajamiseks kulub põhieelarve 72 000€ on tänu Tartu linnale, Eesti Jalgpalli Liidule, Tartu ettevõtetele ja MTÜ Jalgpallikool Tammeka omaosalusele koos. Tammeka teatel on aga lisaks vaja koguda 5000 eurot, mille eest saab välja ehitada 500-kohalise tribüüni elektri- ja helisüsteemi, diktori ja meedia töökohad, autasustamise ja tualettide ala. Ja just selle summa kogumiseks kutsuvad Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad taas kogukonda appi.

„Me lähtume Tammekas suurte asjade puhul põhimõttest, et kui kogukonnal on midagi päriselt vaja, siis peab kogukond ka sellesse panustama. Igaüks saab ju kuidagi aidata, kui me igaühe tingimusi staadionil paremaks teeme! Praeguseks on näiteks omaniku leidnud uut 15 katusega tribüüni rajamist toetavat nimelist istekohta. Jalgpallisõpradele võiks südamesse minna näiteks fakt, et nimelise istmega on asja toetanud ka üks JK Tabasalu pere ja veel mõnedki teised põhjaeestlased! Suur aitäh, ma loodan, et Sepa edulugu aitab järgmisi suuri kogukondlikke asju korda saata mujalgi Eestis,“ selgitab Tammeka kommertsjuht Kalle Paas, miks otsustati taas tartlastest jalgpallisõpradelt abi küsida.

Samal ajal pakuvad Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad, et leiavad tribüünile ka nimesponsori. Jalgpallikeskuse koduleheküljel tuuakse näited laiast maailmast, kuidas Liverpooli Anfieldi staadionil on tribüün nimega Spion Kop. Manchester Unitedi Old Traffordil asuvad Sir Bobby Charltoni ja Sir Alex Fergusoni nimelised tribüünid. „Tribüüni nimi on jutuks tulnud mitme ettevõttega, aga keegi pole veel jah-sõna öelnud. Eks omanimeline tribüün Eesti kõige ägedama looga staadionil on suur samm ja eks eestlased ongi tagasihoidlikud!“ naljatab Paas.

3 kommentaari

A
A sellega  /   11:06, 18. aug 2017
ei taha keegi arvestada. et staadionist kümmekonna meetri kaugusel on viiekordsed KORTERELAMUD tuhandete lihtsurelikega...
M
maksumaksja raha  /   09:01, 19. aug 2017
Kas riigihange ka tuleb või ehitavad jalgpallurid ise?
B
Busa  /   19:00, 20. aug 2017
Linna toetus sellele ettevõtmisel tundub ebaproportsionaalselt suur,

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias