Tänavuse arvamusfestivali teine päev (Teet Malsroos)

Suuga tiid suure liina, käege ei saa käbliku pesägi (Helme).

Viimaste aegade arenguid jälgides tuleb välja, et eestlane on üks kõva arvaja, sest kuidas muidu seletada tõsiasja, et juba mõnda aega on korraldatud hulgi üritusi, kus helged pead on kohale kutsutud, et nad siis üheskoos suuri asju välja mõtleks.

Jääkelder, presidendi kärajad ja lõpuks arvamusfestival. Polegi tähtis, et kõrvaltvaatajale võib Paides toimuv iga-aastane jutulaata meenutav arvamusfestival üksjagu sooja õhu võngutamist meenutada.

Arvajaks või veel parem arvamusliidriks tõusmine on nii oluliseks muutunud, et tänapäeval ei unista noored neiudki enam modellideks ega lauljannadeks saamisest, vaid…. „Ilgelt tahaks ka modekas olla,“ kuulis paar aastat tagasi üks tuttav, kuidas arvamusfestivalil patseerinud neidiste elu unistus oli saada moderaatoriks. Arvata on seksikas.

Mõistagi ei tee arvamusüritused kellelegi miskit paha, aga ega nad suurt tulu ka ei too. Tullakse kokku, räägitakse törts tarka juttu, aga senimaani pole märganud, et neist jutuajamistest sünniks Eesti jaoks uusi värskeid ideid ja visioone. Ei festivalil, ei jääkeldris.

Arvamusfestivali laadsetel üritustel on selgesti eristatavad kaks seltskonda: rääkijad ja kuulajad. Arvamusliidreid kuuleme me päevast päeva niigi meediast, aga need, kes kuulavad, vaikivad. Ehk tasuks ükskord neil rollid vahetada – nii et rääkijatest saaks kuulajad ja vastupidi. Äkki kuuleks siis üksjagu värskeid ideid ja mõtteid, mida arvamusliidrite suust ja sulest üldjuhul ei kuule. Mida oleks asja ka ellu viia üritada.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias