Värsked Tallinna uudised

Toivo Tootsen: ei ole võimatu, et kunagi tuleb Tallinnas ka parkimine kõigile tasuta (11)

Toimetas Kristin Aasma, 14. august 2017, 17:33
Toivo TootsenFoto: Teet Malsroos
Tallinna volikogu liikmetel on Tallinna linna territooriumil piiramatu parkimise õigus. Tallinna volikogu keskfraktsiooni esimehe Toivo Tootseni sõnul annab volinike piiramatu parkimine lootust, et see õigus laieneb kunagi ka linnaelanikele

Tootseni sõnul ei saa linnavolinikud palka, vaid kompensatsiooni, ning tasuta parkimine pealinnas on osa kompensatsioonist, vahendasid ERRi raadiouudised. Tootseni sõnul on see õigus neil juba "muistsetest aegadest peale". "Fakt on ka see, et kuidagi moodi peab siiski nendele inimestele, kes oma aega, tahtmist, närvi ja muud volikogu töös kulutavad, et neile mingi kompensatsioon või hüvised selle eest tulevad," rääkis Tootsen.

Samal teemal

Riina Solman, kes kandideerib IRLi ridades volikokku, ütles, et valijatega kohtumiseks piisab tasuta linnatranspordist. "Kui mina kaks aastat tagasi olin linnavolinik, siis minule laekus iga kuu 400 eurot voliniku tasu või hüvitist - ma ei oska täpselt nimetada," rääkis Riina Solman.

Sotsiaaldemokraat Hanno Matto, kes on Tallinna volikogu liige aastast 2013, on seisukohal, et volinike piiramatu parkimisõigus linnas on ebaõiglane. Ta ütleb, et järgmisel volikogul on õigus süsteemi muuta. Matto sõnul peaks olema selged reeglid - tööga seotud kulud hüvitatakse. 

Tootsen aga ütleb, et volinike piiramatu parkimine annab lootust, et see õigus laieneb kunagi ka linnaelanikele. "Kunagi, ma mäletan, oli linnavolinikel isegi tasuta ühistranspordi kasutamise õigus. No see lõppes sellega, et tegelikult on nüüd kõigil ühistransport tasuta," rääkis Tootsen. "Ei ole võimatu, et kunagi tuleb ka parkimine kõigile tasuta."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee