Värsked Tartu uudised

TARTLASED MURES: Prisma letid on tühjad ja firma vallandab töötajaid - kas poed pannakse kinni? (46)

Katrin Rohtla, 10. august 2017, 13:57
Prisma.Foto: Aldo Luud
Viimastel kuudel on Tartu Prisma kaupluste letid tavapärasest tühjemad olnud ja nii mõnigi poeketi praegune töötaja tunneb muret oma töökoha pärast. Nimelt seetõttu, et korraga vallandati suur hulk inimesi. Kas Prisma plaanib ülikoolilinnas poeuksed sulgeda?

Tartlaste seas on ringlemas kuulujutt, et Tartus kahte kauplust omav Prisma võib selle aastaga oma ärid sulgeda, sest teenistus pole suurfirmale piisav.

Jutule lisab hoogu info, et väidetavalt olla päevapealt vallandatud suur hulk inimesi. 

AS Prisma Peremarketi tegevdirektor Jussi Nummelin tunnistab, et hiljuti oli neil tõepoolest saadavusprobleeme mõnedes kaubagruppides, aga nüüd on olukord normaliseerunud ja toodete saadavusega on asjad korras. 

"AS Prisma Peremarket ei sulge ühtegi üksust Eestis, vastupidi. 2018 teisel poolel avame juba uue Prisma Tallinnas. Ka tartlased ei pea muretsema, Sõbra ja Annelinna Prisma jätkavad tegevust tavapäraselt," rahustab tegevdirektor Nummelin tartlasi.

15 inimest jäi tööta

"Vastab tõele, et Tartus koondati 9 töötajat Annelinna ja 6 töötajat Sõbra Prismast. Prismas töötab 1050 inimest ja koondamine puudutas väga väikest arvu kogu töötajaskonnast," ei eita Nummelin muutusi töökollektiivis.

"Koondamine toimus sel põhjusel, et muutsime tööprotsesse efektiivsemaks. Efektiivsuse arendamine ja konkurentsivõime tugevdamine on pidev ja normaalne tegevus äritegevuse kasumlikkuse tagamiseks ja kasvatamiseks," selgitab ta, et nii saab Prisma tagada, et 60 000 toodet on nende poes alati soodsama hinnaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee