Linnaasutus Tallinna Turud kavatseb tänavu põhjalikult värskendada Lilleturu ning teeb olulisi parendustöid ka teistel linna turgudel.

„Lilleturul remonditakse fassaadid ning rekonstrueeritakse sissepääsud ja katused,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Katusele on kavandatud ka istumisala suveperioodiks avatavate välikohvikute tarvis. Lisatakse ka valgustust ning uuendatakse kioskite mööbel.“

Ehitustööd algavad pärast käimasoleva riigihankega ehitaja leidmist eeldatavasti septembri esimesel poolel ning töödega jõutakse lõpule jõuludeks. Rekonstrueerimistööde projekti koostas Eesti Ehitusprojekt OÜ.  

Nõmme turu välilettidele paigaldati ühesugused, vastupidavad ja visuaalselt nauditavad markiisid, peahoone saab uue värvkatte ning uued välisuksed. Ühtlasi värviti erksamaks ka müügikioskid, pingid, prügikastid ja väliletid.

Kauplejate tuule eest kaitsmiseks ehitati välilettidele vaheseinad ning jalgade külma eest kaitseks puidust põrandarestid. Uuendatakse ja täiustatakse ka välisvalgustust ning vihmaveetorusid ja -renne.

Turu keskväljakule paigaldatakse tänavakell, mis avatakse pidulikult taasiseseisvumispäeva eel, 18. augustil Koit Toome kontserdiga.

Mustamäe turul värviti pingid ja prügikastid ning remonditi ja värviti kahe hoone fassaad. Turuinventari ladustamiseks ehitati kuur.

2017. aasta linnaeelarvest eraldati linnaasutusele Tallinna Turud investeeringuteks 580 000 eurot.

5 kommentaari

U
uriseja  /   18:05, 2. aug 2017
olen kuulnud, et ühes sellega lõpetatakse ka lilleturul aastakümneid kaubelnutega lepingud ja võetakse uued rentnikud! Raha ruulib!
U
Uuendused  /   18:47, 2. aug 2017
On miski ansambel või?
T
Tahaks teada  /   22:36, 2. aug 2017
kus ja millal ta esineb jälle. Sooviksin siis seda kohta vältida. Kõrini ulgumisest!
K
Koit Toome &  /   23:25, 3. aug 2017
The Uuendused.
P
piirita  /   20:11, 13. aug 2017
Pirital võiks ikka ka korraliku turu välja ehitada...

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias