4 kommentaari

L
lodjakoja prügila mujale  /   13:10, 29. juuli 2017
7 aastane tüdruk ei teadnud, et ta ei tohi seal ujuda ja oleks ise sealt ära ujunud aga rannavalve moor tormas välja tirima. Tüdrukul oli seljas ujumis vest ja mitte miski teda ei ohustanud.
Paatide vette laskmis koha ees peaks siis olema sardellidest piire või puust aed ees nagu vanasti oli emajõe ujulas. 7 aastast last jälgisid lapse isa tuttavad. Rannavalve on oma loo välja mõelnud. Keelumärgist sõitis eile lodjakoja alale läbi oma 8 autot, osad päris heal kiirusel, ohustades sellega ranna alalt liikujaid allee suunas või vastupidi sealt tulijaid. Üks autodest parkis otse murul keelumärgist läbi sõitnuna ranna alal. Seda rannavalve ei näe.
See lodjakoja prügimägi peaks olema aedikuga eraldatud ja veel parem kui see kolitaks kusagile Tartu linnast välja. Tartu ujula tuleb taastada. Rand ja lodjakoja prügila ei sobi kokku. Samuti ei sobi randa paatide vette laskmis koht, mille lähedal väikesed lapsed ujuvad ja mängivad ja keelumärgist läbi voorivad autod.
Lisaks on ranna müügi putka paigaldatud lodjakoja prügila alale nii, et lapsed peavad minema sinna üle paatide vette laskmise rööbastee ja selle ala. Eile askeldas seal alal järelkäruga auto ja hunnikust paate kolistades seltskond mehi. Mis siis kui mõni paat oleks mõnele lapsele paatide hunnikust peale libisenud või keegi oleks jäätist ostma minnes jäänud tagurdava auto järelkäru rataste alla või sinna otsa tormanud. Putkast ostes ei vaata inimene samal ajal enda selja taha ja putka juurest lahkudes eeldab, et tee on samamoodi vaba kui ennegi.
M
Maamees vana läpakaga  /   16:28, 29. juuli 2017
Ei lähe küll kokku konkreetse teemaga, aga "Õhtulehega": mis pagana päralt peab keset artiklit olema vilkinsoni videoreklaam. Minu vana IBM-I kõri jookseb kohe kinni. Pean enne video seisma panama, et artiklit LUGEDA. Ennetan ilkujaid teemal - osta endale korralik arvuti!
!
!  /   17:03, 29. juuli 2017
Rumalast lapsest võib veel aru saada. Et ei taju võimalikke ohtusid. Aga et eakas mees? Seal eeldaks ikka nagu juba elukogemusi ning enesealalhoiu instinkti. Kuid nagu ütleb vanasõnagi et vana mees aga varsa aru! Või ehk unustas ta oma aastad ja ühe saate peakirja kasutades kujutles, et viibib "täna 25 aastat tagasi", Või isegi 50?
N
need raudrööpad  /   09:27, 30. juuli 2017
ehk "veeskamisala" tuleks tõepoolest kiiremas korras rannast ära kaotada. Olen ka oma jala nende teravate servadega rööbaste otsas vigastanud, kui lapsega rannas olles võõra lapse vooluga sinna läinud palli ära tooma läksin. Rööpad on paksu muda sees ja neid vees ei näegi.
See putkandus seal ujulas näitab eelkõige Tartu linnavalitsuse suhtumist. Ujula on tõenaöoliselt vaikiva kokkuleppega lodajakojale ära antud, mis on ka arusaadav. sest Lodjakoja seltskond on seotud ühe poliitiilise liikumisega, mis pole veel parteiks saanud. Koerte jalutusalade ja absurdsete promenaadidide rajamise asemel võiks linnavalitsus kavva võtta uue ujula ehitamise seni veel linnale kuuluvale maale. Miks mitte võtta taas Saksamaalt eeskuju, nagu eelmise ujula rajamise puhul.
Tasub kaaluda ka kunagise ujula taastamist, projekt peaks arhiivis alles olema.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias