Suvi on tegevusterohke aeg sõltumata ilmast. Õhtuleht (Alar Truu)

Suvi, õigemini selle puudumine on tänavu meie igapäevane reaalsus ning kõneaine.

Suurepärase suusailma puudumine on tekitanud kõigile suure ja lahendamatuna tunduva probleemi – kuidas sügisel, kalendrisügist silmas pidades, päevitunult (see on olnud alati soovitav) ja puhanult (seda on peetud vältimatuks) tööle tagasi ilmuda. Esimene mõte läheb muidugi väiksemate laiuskraadide ehk lõunamaisemate paikade poole põgenemisele.

Siiski julgen soovitada – veetkem siiskisee ebatüüpiliselt eestimaise ilmaga Eesti suvi, et tutvuda kodumaa varjatud ja varjamata kaunidustega. Pole halba ilma heata, võiks kerge tooniga, ilma vempudest üle olles, öelda.

Käesolevaski lehes on meie toimetus esile toonud hulganisti ilusaid paiku, põnevaid ettevõtmisi, millega tutvumiseks on mõõduka soojusega ilmast rohkem kui küll. Kuum ilm – mis meil põhjamaalastel sellega asja. Piisab, kui on õiged rõivad, hea vihmavari ning vankumatult päikeseline meeleolu. Ja veel: kui see on kliimamuutuse tulemus, ongi juba õige aeg harjutama ja harjuma hakata.

Niisiis – ehk saabki niisugusel suvel me oma kodumaa meile lähedasemaks, kui unistustesuvises kuumuses rannaliival praadides iganes võimalik.

Ja veel: toimekalt veedetud aeg viib ehk ka meelest selle puhkuseaja kõige painavama sundtegevuse – lugeda ahastades päevi, mis veel alles alati liiga lühikeseks jääma kippuvast puhkusest.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias