(PantherMedia / Scanpix)

Soomest Tallinnasse suunduvad turistid põrkavad siin odava alkoholi kõrval kokku mitmete kelmidega, kes üritavad olukorrast kasu lõigata ja põhjanaabreid tüssata.

Tallinnas kehtivat suuresti tõde, et "soomlane maksab" ehk temalt võib raha küsida. Eestis aastaid elav skandaalne soomlane Sami Lotila toob Iltalehtis välja kümme viisi, kuidas tema (endisi?) kaasmaalasi üritatakse lohku tõmmata.

1. Velotaksod – tekitavad soomlastes erilist pahameelt, kuna hinnatase ei ole läbinähtav ning tihti üritatakse küsida lühikese otsa eest sadamast Viru hotellini näiteks sada eurot. Ka reisi alguses kokku lepitud summa erineb lõppsummast. Kõigele lisaks rikuvad velotaksod tihti liiklusseadust.

2. Kallis õlu – kallimaks ei lähe üksnes poes müüdav alkohol, vaid ka see, mida müüakse baaris. Näiteks Raekoja platsil võib klaasi eest maksta kaheksa eurot.

3. Piraattaksod – kuigi taksodel on enamasti kindel hinnakiri, leidub jätkuvalt ka piraattaksosid, mis ootavad kliente eriti sadamas A-terminali juues või lennujaamas. Reis lennujaamast kesklinna võib maksma minna sadu eurosid, juhul kui klient ei räägi eesti või vene keelt.  

4. Vale summa – kuna palgad Eesti toitlustusasutustes on madalad, üritatakse igal võimalusel lisa teenida eriti välismaalaste pealt ning antakse neile tagasi näiteks väiksem summa.

5. Valed fotod – heade hotellide kõrval on Tallinnas ka mitte nii häid, kus klienti kõige paremini ei suhtuta ning pildilt nähtu ei vasta tõele ja ainus lubatud romantika võib kostuda kõrvaltoast. Niisamuti on ka Airbnb pakkumistega, kus veebilehel olevad reklaamfotod on tegelikust ilusamad.

6. Vaid üks sokk – Jyväskyläst pärit proua sai koju naastes üllatuse osaliseks, kui avastas, et Tallinna tänavamüüjalt ostetud kahe soki asemel oli kotis vaid üks. Tal ei tulnud enne kojujõudmist pähegi kotti kontrollida. On juhtunud ka sedagi, et kampsunil on vaid üks varrukas, mistõttu tuleb juba kohapeal veenduda, et saadi ikka õige kaup.

7. Kraanivesi pudelis – kuna pudelivesi on Tallinna restoranides kallis, võib tekkida kiusatus valada pudelisse Eviani või Vitteli asemel kraanivett ja müüa see siis kliendile. Seetõttu peaks jälgima, et pudel avatakse alles sinu silme all.

8. Rahavahetus – on ette tulnud juhtumeid, kus rahavahetajale "müüakse" paari-kolme euro eest vahetamise käigus kaarte või muud nänni, ilma et vahetaja ise sellest teadlik oleks. Raha vahetades tuleks alati tšekk alles hoida.

9. Väiksem portsjon – roogade kogused võivad peenetes restoranides erineda ehk lauale toodud miniroa eest makstakse hiigelhind. Ühes moodsas restoranis asetati toit "kunstiliselt" ühte taldrikuserva. Klient sai pool toitu, maksis täishinna.

10. Soodustused kohalikele – stiilipuhast "põdralisa" hindadele enam Tallinnast ei leia, kuid täishinda küsitakse tihti vaid turistidelt ning kohalikele tehakse nn kliendihindu. Eriti kehtib see iluteenindusasutustes.

12 kommentaari

A
a  /   10:08, 14. juuli 2017
kui kirjutatu tegelikkusele vastaks, siis oleks küll häbi olla Eestis elav eestlane. Ma ei saa aru, kus on tarbijakaitse, miks pole alustatud puhastustööga. Kui vaja tuleks muuta seadusandlust, anda politseile või tarbijakaitsele õigusi juurde (nt mängida välismaalast ja tõmmata petised ja vargad sedasi vahele). Uskumatu lugu, see näitab, et Eesti täielikult pätistnud. Piinlik tõesti. Ime siis, et sommid eestlasi Soomes ei kahtlusta.
2
25 Aastat peale venemaa koosseisust lahkumist ikka samad petukombed ja ahnusest tulenev röövimine  /   10:15, 14. juuli 2017
Veega viina lahjendamine ja kassas tootele kallima hinna löömine. Inimese sisemise moraalsuse areng 25 aastaga ümmargune null
K
Klm  /   10:31, 14. juuli 2017
Kas pealkiri pole mitte soomlasi solvav? Või on nende põtradeks nimetamine ÕL meelest normaalne?
V
Võin  /   12:55, 14. juuli 2017
Kirjutada paksu raamatu kuidas soomlased Soomes tüssavad klienditeeninduses,toidupoe kassa,automüügil ja ka auto poes jne,12 aastat Soomes elamise isiklikud kogemused
A
ab   /   13:05, 14. juuli 2017
kirjutage ka sellest, kuda soome ärimehad eesti ehitajaid lüpsavad!
Soome   /   13:13, 14. juuli 2017
ajalehe teatel autor Lotila!!!
X
xxxxx  /   13:34, 14. juuli 2017
sommid tulevad laevapealt ja on purupurjus.edasi otsivad nad ise seiklusi ja nn odavaid löbustusi.lollidelt tulebki raha ära vötta.
K
Kk  /   13:55, 14. juuli 2017
Kuidas toidlustuses õlu hind tyssamine on? See kes kirjutas on peast soje ausalt ka ! Ja kui tädi sai soki paarist vaid yhe siis vois olla ka eksituses asi mitte tyssamises! 😡 Keegi väga kaue sellest teemast kirjutas selle !
H
Haap  /   16:04, 14. juuli 2017
Läheb kopli narkar shikki parfümeeria poodi või osakonda ja lõhnastab väga kallite lõhnadega paberiribad.ning seejärel läheb tänavale ning leides soome turist, müüb talle selle kalli ja hea lõhna näidisega odava vene kenas pakendis troinoi solgi.
U
Urmas  /   16:12, 14. juuli 2017
Ei usu, et ükski soomlane sellise pettuse õnge läheb.
Kui velotaksist 100EUR küsiks, siis võiks ta ju lihtsalt p..se saata ja minema minna! Kutsugu politsei kui tahab, teatavasti on velotaksondus Tallinnas üldse keelatud!
http://www.err.ee/572789/lindpriid-tallinna-vanalinnas-olematute-nouete-jargi-soitvad-velotaksod
Miks peaks soomlane kaheksa eurot maksvat õlut ostma??? Helsinkis maksab kuus eurot, laevas saab 0,33X24 soodushinnaga kohvri 11-12 Euroga. Soomlased laevas ei joo, aga Helsinkisse Tallinnast tööle sõitvad eestlastest ehitaja-parmud joovad küll ja magavad koridoride põrandatel, haisevad ja osad on nii pesemata ja räpaselt riides, et mul on häbi, et eestlane ja sellise saastaga samast rahvusest olen. Nad töötavad Soomes ikka Eesti omanike alluvuses, kes Soome ehitusfirmadele allhanketeenust pakuvad ja seda parmukarja lüpsavad eestlastest tööandjad.
Eks need nn. Kalevipojad on põhiliselt meie maakohtades ennast põhjajoonud parmud, kes teevad soomes lihtsamaid abitöid. Samas on aru saadav, et Eestis maakohtades tööd ei ole ja neil ei ole ka muud võimalust, kui soomes abitöid teha. Palju nad seal Soomes teenivad, et korralikult ennast riidesse panna ei suuda??? Laeval on Soomlased ja teistest rahvustest inimesed viisakalt riides ja kontrastina neile on laevas räpastes teksades ja higi järgi lõhnavad, habemetüükaga nn. parme. Kes on Eesti Kalevipojad. Välimuse järgi võib kohe eristada eestlase.
S
S(opa)leht  /   22:14, 14. juuli 2017
Enne lihtsameelne "põder", kui madalalaubaline leheneeger.
  /   20:09, 19. juuli 2017
Tallinn on häbiväärne turisti paljaks varastamise koht. Narkarid, varukamehed ja mustlased töllerdavad igal pool kesklinnas, politseid kuskil pole.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias