24
fotot

Täna pärastlõunal kutsuti Tartus päästjad välja Sõpruse puiestee maja juurde, kus elanikele tegi muret õnnetult häälitsev lind. Linnuke oli maja küljel ronivatesse taimedesse tiibapidi õnnetult rippu jäänud ega pääsenud enam vabaks.

Päästjad saabusid sündmuskohale kahe autoga, millest ühelt redeli abil lindu päästma mindi.

Piiritaja oli takerdunud kolmanda korruse kohal, kus päästja pärast mõningast pusimist tegelase vabaks sai. Tagasi maapinnale jõudnuna haaras päästja osavalt linnu pihku ja üritas talle porilombist vett joota. 

Kontrolliti linnu jalad ja tiivad, misjärel üritati teda puuuoksale asetada, kuid see tiivulisele ei meeldinud. Lõpuks üritas piiritaja lendu tõusta, kuid jaksas seda väga madalalt ja vähe maad.

Loodetavasti läheb päästjate vaev ja aeg siiski asja ette ning piiritaja tiirutab peagi tervena kaaslaste kõrval.

7 kommentaari

  /   14:37, 13. juuli 2017
Piiritaja pole pääsuke, ajakirjanikud-pealkirjameistrid! Puuoksale piiritaja toppimine on... ei saa öelda, muidu läheb kommentaar modereerimisele.
Ja loodetavasti ei põlenud keegi samal ajal surnuks, kui heaoluühiskonna probleemidega tegeldi.
  /   15:39, 13. juuli 2017
Ju siis ei põlenud, kui appi said tulla.
Järgmine kord nad kindlasti kaaluvad, kas väiksema kahju korral üldse kohale sõita, sest ÄKKI samal aja või pool tundi hiljem juhtub midagi hullemat. Las see lind seal röögib, pärast seinale sureb ja haiseb, peaasi, et auto ja inimesed tegevusetult õnnetust oodata said.
Igal juhul tervitatav, et ka loomi linde aidatakse. Kui sa ise oledki nii lambine, et elushingedest kama, siis korjused maas või seintel, on küll üsna võigas vaatepilt.
Tänud päästjatele!
A
Ah-soo  /   16:13, 13. juuli 2017
Võrumaal Saru külla kure pesale ei läinud appi keegi aga nüüd leht p a s a n d a b.
M
Maakas  /   16:30, 13. juuli 2017
Piiritajal on maast lendu tõusta raske.,puudel nad ei istu.Piiritaja elu möödub õhus -nad magavad ka õhus.pesitsemise ajal pesas.Rumal lugu kui keegi nendest inimestest midagi ei teadnud---piiritaja puuoksale!! PÄÄSTJATELE SUUR TÄNU.
M
Mul süda hirmsasti pistis.  /   16:46, 13. juuli 2017
Naine helistas kiiabisse. Öeldi: "Tule kolme kuu pärast kardioloogiasse".
N
Naine helistas kiiabisse  /   19:58, 13. juuli 2017
Ja tellis sealt kebabi.
P
Piiritaja  /   20:52, 13. juuli 2017
Piiritaja lendu saamiseks tuleb ta kergelt õhku visata. Maast ei suuda ta ise lendu tõusta. Puuoksale tõstmine, kui see on ikka maast paar meetrit kõrgemal, pole ka kõige hullem variant, küll ta mingi hetk püüab sealt startida.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias