Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva. Vasakul Edgar Savisaar. (Alar Truu)

Alkoholipoliitika karmistamine aktsiiside järsu tõsmisega ei vähenda alkoholi tarbimist, kasvab hoopis odava salaalkoholi käive, arvab Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva (Keskerakond). Inimese soovi säilitada kaine mõistus toetab hea haridus, tutvusringkond, pere, töö ja enesest lugupidamine.

"Enam kui kümmekond aastat tagasi, kui alustasin ajakirjanikuna PBK telekanalil, puudutas üks minu esimesi saatelõike eestimaalaste alkoholilembust ning seda, et oleme tarbitava alkoholi osas Euroopa eesrinnas. Kahjuks ei ole siin vaatamata alkoholipoliitika karmistamisele midagi muutunud," rääkis Jufereva.

"Peab tunnistama, et ka Lasnamäe linnaosa "paistab silma“ alkoholi tarbimise osas. Eriti põletav on probleem munitsipaalmajade kohana tuntud Raadiku tänaval, samuti Pae turu ja kurikuulsa baari Palõtši juures kandis.

Arvan et alkoholipoliitika karmistamine aktsiiside järsu tõstmise näol ning labürindis ekslemist meenutavad alkoholipoe otsingud ostukeskuses ei anna mingeid tulemusi. Pigem kasvab selle tagajärjel odava salaalkoholi käive. Mida see viimane kaasa toob, on kõigile selge. Meie rahva tervis sellest kindlasti ei võida.

Juba praegu saab Eesti-Läti piiril asuval tablool näha, palju jääb Eestil saamata tulu välismaal ostetava alkoholi pärast. Kui kange alkohol muutub tulevikus veelgi kallimaks, siis kerkib ka tablool olev number.

Alkoholivastase võitluse valmisretsepti mul pakkuda ei ole. Siiski arvan, et hea haridus, elujaatava eluviisiga tutvusringkond, toetav perekond, enesest lugupidamine, stabiilne ning hästi tasustatav töö toetavad inimese soovi säilitada kainet mõistust ning kui tarbida, siis mõõdukalt."

17 kommentaari

J
Joodik  /   22:20, 7. juuli 2017
See ei olnud eesmärk
T
T.Mets  /   22:26, 7. juuli 2017
Tõsi ta on, alkoholi tarbimist ei vähenda, aga riigi rahakotti täidab küll
L
Läti  /   22:28, 7. juuli 2017
riigi rahakotti.;)
A
ab  /   22:56, 7. juuli 2017
ma ei kedagi, kes teaks kedagi, kes viimase aasta jooksul oleks eestist viina vai õllet ostnud! ja neid ei ole vähe!
I
inimkonnale  /   00:55, 8. juuli 2017
Jeesus Siirak 31:Veinist
25 Veini juures ära mängi vaprat,
sest vein on paljusid viinud hukatusse!
26 Sulatusahi proovib terast karastusvees,
nõnda ka vein südameid ülbete tülis.
27 Vein on inimesele otsekui elu,
kui seda juuakse mõõdukalt.
Mis oleks elu ilma veinita?
Vein on loodud inimestele rõõmuks.
28 Vein on südamele hõiskamiseks ja hingele rõõmuks,
kui seda juuakse õigel ajal parajalt.
29 Vein kibestab hinge,
kui seda palju juuakse,
kihutab riidlema ja komistama.
30 Purjusolek suurendab albi viha eksisammuks,
vähendab tema jõudu ja toob haavu.
31 Veinijoomingul ära laida ligimest
ja ära põlga teda, kui ta on rõõmus!
Ära ütle temale sõimusõna
ja ära kimbuta teda võla nõudmisega! http://www.tv7.ee/vod/player/30459/ Elu pärast Elu!
V
vana Setu  /   03:11, 8. juuli 2017
Meil polnud elus nii palju viina kodus olnud kui Gorba kuiva seaduse aegu ja hiljem talongiviina aegu. Nüüd sama lugu, viina kodus terve pulmapea jagu ja õlutit pole ka sellises koguses varuks kunagi olnud. Muidu sai ikka jõuludeks üks laar omatehtud kesvamärjukest vaati lastud aga viimased 2 aastat on see ka ära jäänud, sest kelder õllekohvreid täis. Ei ühtegi alkoaktsiisi sent ossi valitsusele, närigu muru
S
Setule 03:11  /   07:54, 8. juuli 2017
sul on tuline õigus.Nüüd,siis kui kelder ja muud panipaigad on täis ladustatud,läheb alkot isegi rohkem,sest mõnikord kui oleks veidi tipsutanud,ei viitsinud poodi minna.Nüüd on omal ladu kodus ja võimalus igal ajal rüübata.
Jufereva ei oska midagi välja pakkuda.Mina küll oskan,alkohol peab olema normaalse hinnaga,sama nagu lätis,siis ostetakse kohapeal ja on tarbija võitnud,riik samuti.
Selline arutu aktsiisiga maksustamine ei vii kuhugi,pigem hakatakse ise "torusid"paigaldama ja "tootma"ja kes ei viitsi möllata toob lätist endale,sõpradele,naabritele ka.
Kuidas saab üldse sellise asja peale tulla-"alkoholivastane võitlus"?
Mõttetu võitlus,mille tagajärjel sommid käivad ostavad oma alko ka lätist ja see papp mis nad siia varemalt jätsid on ka kaotatud.Midagi absurdsemat on raske välja mõelda.
K
kes minevikku ei mäleta...  /   07:59, 8. juuli 2017
kuiv seadus,kellaajalised piirangud-tulemus-taksoviin,monopolid...
on nendest meetmetest mingit kasu olnud?
T
Taurus   /   08:00, 8. juuli 2017
Vesi on kõige parem vein, jooge vett ja elage 200 aastaseks
D
dacia  /   08:27, 8. juuli 2017
aktsiisi tõsteti , et rentida BMW -d euroametnikele.
R
rp  /   08:28, 8. juuli 2017
Tõsi, valitsus loobub alkoholi aktsiisimaksust Läti kasuks ja peab kehtestab seejärel kaotatu korvamiseks muid makse, jogurtile näiteks. Oma rahvas kannatagu!
E
Erik  /   09:06, 8. juuli 2017
Andis jumal poliitiku ameti, annab siis ka kõiketeadmise ekspertiisi?
H
HS.  /   09:31, 8. juuli 2017
Samal ajal kui tõsteti alkoholi hinda tõusid ka paljude toiduainete hinnad aga sellest pole probleemi tehtud. Kas soovitakse, et eesti rahvas sööks vähem ja oleks selle tõttu tervem. Kui rahva tervise eest tuntakse nii suurt muret kus on tarbijakaitse silmad kui poodides müüakse mädanema läinud banaane ja muud juba halvaks läinud toitu.
T
T.Mets-mismoodi täidab?  /   13:55, 8. juuli 2017
täidab küll,kuid eesti riigist ostavad üksikud,sedamoodi "täidabki"
E
Eks anna siis  /   17:40, 8. juuli 2017
meile ka teada, kui 200 aastan elada õnnestub.;)
O
oo  /   07:44, 9. juuli 2017
igaüks joob nagu rahakott võimaldab. Kellel raha on , ei hooli sellest, et peab pudeli eest eurokese rohkem maksma Ja sellest saab riik kasu.
Kellel raha on vähe, ostab viie pudeli asemel neli. Riik ei saa kahju ega kasu.
Inimene saab vaid kasu, kui peab leppima nelja pudeliga viie asemel, tervis saab puhkemomendi ja joodiku pere saab ühe õhtu rahu.
Viinarallidega sama lugu. Normaalne inimene ei sõida Lätti viina järele. Need, odavad inimesed kellele ,viin on elutähtis, või "odav väljamüük" , midagi kusagilt "odavalt " saada, on elus liikumapanev jõud need saavad oma rõõmu - ja odavalt! Kui tood korraga rohkem, võid saada euro iga edasimüüdud pudeli eest. Milline teenistus! Võibolla on bensiin liiga odav?
Õ
Õige jutt  /   09:58, 9. juuli 2017
Joomise lõpetamise retsepti ei ole. Küll aga saab riik teha nii, et inimesed ei jooks mure pärast. Et unustada korrakski see neetud elu! Vaid et inimesed jooksid rõõmsate sündmuste tähistamiseks. Sellega olekski pool probleemist lahendatud. Seega - poliitikud lõpetage nende inimvaenulike seaduste elluviimine ja läbisurumine!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias