Linnaleht

Pärnu rannas vollet mängida – mida paremat oskaks veel tahta? (1)

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 6. juuli 2017, 17:50
Rannavõrkpall ja ilusad naised kuuluvad justkui kokku. Foto: Mati Hiis (Õhtuleht)
Eesti rannavolle üks eestvedajatest, koduse tugevaima sarja korraldaja Urmas Piik nendib, et ala võlu on paljuski selles, et seda võib nimetada elustiilispordialaks.

„Rannavolle on mõnus ja vaba. Alati käib sellega kaasas ka hea muusika. Kui ilm on ilus ja saab Pärnu rannas rannavollet mängida – midagi paremat sellest ei ole. Rannavolle on minu arvates inimestele lihtsamini mõistetav kui saalivõrkpall või mõni teine spordiala. See on ka pealtvaatajale väga nauditav,” ütleb Piik.

Samal teemal

Just Pärnu rand on tema sõnul rannavõrkpallurite lemmikkantsiks, sest koht on sportlaste jaoks erilise aura ja ajalooga. „Aga on ka teisi ägedaid kohti, näiteks Tamula rand oma väga ilusa promenaadiga. Ilusa ja tuulevaikse ilmaga on rannavõrkpall nauditav igas kohas. Peaasi, et on olemas liiv ja võrk,” leiab Piik.

Sel nädalavahetusel jõuab kodune tipprannavolle Pärnu randa, kui laupäeval ja pühapäeval mängitakse Eesti karikasarja kolmas etapp. Laupäeval algavad mängud kell 10 ja pühapäeval kell 10 juba veerandfinaalid. Sarja esimene etapp peeti Tartus ja teine Võrus Tamula rannas.

Kui esimesel etapil võidutsesid Eesti esipaarid, meestest Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, naistest Heleene Hollas ja Liisa Soomets, siis teisel etapil saatis edu lätlasi, kes ongi meist praegu rannavolles paremad. Ka nädalavahetuse Pärnu etapile on tulemas Läti paare. Kuigi Pärnusse ei tule Läti esipaarid, on kohal siiski arvestatavad tegijad. Näiteks hakkab Pärnu rannas pallima Ingars Ivanovs, kes on Läti saalivõrkpalli koondise põhilibero.

Pärnu etapi järel mängitakse nädal hiljem rannavollet juba Paide keskväljakul. Kunagi varem pole Paides nii kõrgel tasemel rannavollet nähtud. Võsu Rannafesti raames toimub üle mitme aasta 29. juulil jälle rannakuninga ja rannakuninganna turniir. Sellele võistlusele kutsutakse 16 parimat meest ja naist ning loosi tahtel tehakse paarid ning ühtegi mängu ei saa keegi mängida sama paarilisega. Lõpuks selguvad universaalsed mängijad, kes saavad teiste paarilistega kõige paremini hakkama. 4. Ja 5. augustil näeb rannavõrkpalli Kuressaare keskväljakul, siis selguvad Eesti meistrid.

Aasta uhkeim turniir toimub Pärnu rannas 19. ja 20. augustil ‒ rahvusvaheline turniir EEVZA McDavid Cup. Kuna samal ajal on Lätis Jurmalas rannavolle Euroopa meistrivõistlused, jääb Eesti esipaar Nõlvak-Tiisaar siiski sellest turniirist eeldatavasti eemale. Piiri sõnul on üsna loogiline, et lätlased annavad Eesti paarile EM-iks vabapääsme.

Tipprannavolle kõrval toimuvad üle Eesti ka harrastajate sarjad. Coolbeti suvevolle sarjas mängitakse tervelt 18 Eesti paigas teisipäeviti rannavõrkpalli. Lisaks mängitakse Tallinnas Mustamäel asuval Credit24 Arenal esmaspäeviti naisteliigat ja kolmapäeviti meesteliigat. Tartus toimuvad turniirid rannakeskuses ja Pärnus esmaspäevast Pärnumaa meistrivõistlused.

Urmas Piik ei oska rannavolle harrastajate konkreetset arvu öelda – see olekski võimatu, sest enamik ala harrastajatest mängib seda ju registreerimata enda lõbuks rannas. Ometi on ka näiteks Tallinnas Credit24 Arena kaheksa väljakut üsna sageli broneeritud. Kas seal on parem mängida kui rannas? Piik vastab, et asi on proosalisem: rannaväljakul võib mängijate seltskond juba ees olla, platsi ette broneerides on aga kindel, et saab väljakule.

----------------------------------

Rannajalgpall Pärnu rannas

Rannajalgpalli kaubamärgiks on käärlöögid. Foto: Martin Ahven

Kodune rannajalgpalli meistriliiga jätkub samuti Pärnus, kus peetakse kolmas etapp. Pärnu rannaareenil mängitakse sel nädalavahetusel ning lisaks veel 22. ja 23. juulil ja 19. augustil. Vahepeal toimub etapp ka 12. ja 13. augustil Kakumäe Rannaareenil.

---------------------------------

Rannas mängitakse ka käsipalli

Käsipalli saab nautida ka rannasFoto: ALDO LUUD

Võrkpalli ja jalgpalli kõrval pürib randa käsipall: sel suvel toimub Eesti lahtistel meistrivõistlustel rannakäsipallis kolm etappi. 22. juulil võisteldakse Põlvas, 29. juulil Alatskivil ja 5. augustil Viljandis. Mängud algavad igal pool kell 10.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee