Anett Kontaveit ( AFP/Scanpix)

Kui te välisreisil olles satute mõne kohalikuga juttu ajama ja jutuks tulevad maailmas tuntud eestlased, siis suure tõenäosusega ei oska vestluspartner teile nimetada ühtegi Eesti poliitikut ega muusikut. Aga suure tõenäosusega oskab ta mainida mõnd meie sportlast.

Mulle tundub, et isegi keskmine prantslane mäletab endiselt Jaan Kirsipuud ja keskmine inglane Mart Poomi. Lihtsalt sport kõnetab tänapäeval üha meelelahutuslikumaks muutuvas maailmas inimesi rohkem kui poliitika või kõrgkultuur.

Mõistagi käib jutt aladest nagu jalgpall, tennis või jalgrattasport. Just nende spordialade tippvõistlusi jälgib kogu maailm. Hea on tõdeda, et meil on praegu õigupoolest igal alal oma sportlane tippseltskonnas. Olgu selleks siis Anett Kontaveit tennises, Ott Tänak autorallis või Ragnar Klavan jalgpallis. Ka meie rattaässad Tanel Kangert ja Rein Taaramäe on rattaseltskonnas hinnatud, kuigi mõlemad jäid tänavusest Tour de France´ist eemale. Nad on kõik seejuures intelligentsed sportlased ehk meie tõelised visiitkaardid, terve Eesti visiitkaardid.

Tõsi, unistada tasub alati rohkemast: meil võiks olla omad mehed ka NBA-s, NHL-is ja vormel 1-s.

7 kommentaari

R
Riho  /   09:00, 7. juuli 2017
Aga Sildaru?
J
ja   /   09:07, 7. juuli 2017
miks klavan? peale eesti jalgpalli haigete je mõne välismaalase ei tea teda keegi ?Võrreldes palkasid siis on õige aga tuntuse poolest kindlasti mitte . Kes teate mõnd hispaania keskmise klubi vahetusmängijat?
J
JUHAN SINEP  /   10:41, 7. juuli 2017
Aga th ilves
M
mugul  /   17:46, 7. juuli 2017
kes?
M
miks Klavan?  /   21:43, 7. juuli 2017
Äkki sellepärast, et Klavan mängib ühes läbi aegade legendaarseimas jalgpallimeeskonnas, kusjuures saab seal korralikult mänguaega.
B
Bino  /   00:58, 8. juuli 2017
Cmon..Kelly Sildaru on visiitkaart number ÜKS
J
Just tahtsin  /   18:20, 12. juuli 2017
meeldetuletada,kuhu jätsite Kelly Sildaru,?!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias