Esimesed punased maasikad valmisid Tartumaal Haaslava valda rajatud 15 hektari suuruses tunnelkasvanduses juba mai lõpus. Nüüd on kätte jõudmas maasikate kõrghooaeg. (AranFarming)

Eesti maasikakasvatajate liidu esindaja Elke Lillemetsa väitel ei ole tänavune aasta avamaa maasikakasvatajatele kerge.

Igal juhul on maasikate valmimisaeg tavapärasest graafikust maas. Kuna vahepeal kevadel oli kuumalaine ning jälle külmaperiood, oli see maasikataimele keeruline aeg ja saak võib jääda tagasihoidlikum.

„Hetkel mõjutab ilm kõige rohkem maasikakasvatajaid, sest mari ei saanud õigeaegselt valmis ja juunis loodetavat käivet ei tekkinud,” tõdes Eesti üks suuremaid maasikakasvatajaid, AranFarmingu juhataja Paavo Otsus. „Kuna suurem osa Eesti maasikatest saab nüüd valmis ühekorraga, võib juhtuda, et puudu jääb ka saagikorjajatest ja maasika hind tõuseb. Kuna kasutame maasikate kasvatamiseks Eestis ainulaadset tunnelkasvandust, siis oleme kodumaist maasikat saanud pakkuda juba alates juuni algusest,” lisas Otsus, kelle sõnul on kodumaisel marjal välismaise ees selge eelis nii konsistentsi, lõhna kui ka maitset silmas pidades.

Viljade valmimise prognoos selleks suveks

Tänavune pikk ja külm kevad ning suhteliselt jahe suvi mõjutab kõiki kohalikke aia- ja metsasaaduseid, mis võrreldes eelmise aastaga võivad valmida kohati kuni neli nädalat hiljem.

Juuli alguses ja keskpaigas valmivad:

- maasikad

- kukeseened

- metsmustikad

Juuli lõpus valmivad:

- mustsõstrad

- punased sõstrad

- kultuurmustikad

- vaarikad

- suveõunad

Augusti alguses valmivad:

- kirsid

Augusti lõpus valmivad:

- pohlad

- ploomid

Septembris valmivad:

- õunad

Oktoobris valmivad:

- jõhvikad

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias