Värsked Tartu uudised

Rein Taageperale anti üle Tartu aukodaniku tiitel (13)

Toimetas Kristin Aasma, 29. juuni 2017, 19:58
Rein Taagepera Aldo Luud
Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna loomise eestvedajale, selle esimesele dekaanile, emeriitprofessorile Rein Taageperale, kes on Tartus sündinud, kuid pikalt Kanadas ja USAs elanud, anti täna üle Tartu aukodaniku tiitel.

Rein Taagepera pälvis Tartu aukodaniku nimetuse juba veebruaris, kuid siis ei saanud Taagepera tiitlit vastu võtta, kuna ta ei viibinud Eestis, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

"Kui ma mõtlen, et kas ma saaksin ühegi teise linna kohta maailmas öelda "kodulinn", siis ei saa," rääkis Taagepera, kelle jaoks Tartu on elukoht, asumislinn.

Lahkudes toonase Res Publica juhi kohalt hoiatas Taagepera erakonnakaaslasi poliitilise hinge kaotamise eest, kuid Taagepera sõnul kadus hing Res Publicast ruttu ja kadus ka Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL).

"Edu laostab inimesi teinekord kiiresti ja nad viisid selle laostumise kaasa IRLi,“ sõnas Taagepera, keda üllatab, et on võtnud nii kaua aega, enne kui see ka IRLi murdis.

13 KOMMENTAARI

n
nii-nii 5. juuli 2017, 09:54
kas kõrgeauline tiitliomanik nüüd selgitaks natuke ka ResPublica loomise tagamaid, loosungit "Vali kord" ja "äraostmatuid". Kas väärikal džentelmenil natuke häbi ka on? See projekt oli ikka täielik ämber.
k
külamees 30. juuni 2017, 13:38
see mees on oma valimis süsteemiga teinud eestile korvamatu kahju ja upitanud võimule kurjategijad !
Loe kõiki (13)

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee