Vaba aeg

The Chainsmokers – rahvas hindab, kriitikud laidavad 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 29. juuni 2017, 17:21
The Chainsmokers, „Memories...Do Not Open”Foto: Disruptor/Columbia
Juba augustis Pärnus Weekendi festivalil massidele esinev The Chainsmokers on Ameerikast, New York Cityst, pärit DJ/produktsiooniduo, kuhu kuuluvad Andrew Taggart ja Axel Pall.

Viie aasta eest tegutsemist alustanud, kohe paar aastat hiljem kähku kuulsaks saanud ja nüüd aprillis lõpuks debüütstuudioalbumiga „Memories...Do Not Open” mahasaanud duot reklaamitakse meil veidi liialdatult kui „popmuusika superstaari”.

Esmakuulamisel meenutavad nad üldjoontes pigem mõnda edukat „tavalist” poistebändi, võluvad paljusid kindlasti ilusate meloodiatega ja pahandavad teisi ehk natuke vabama, mitte kuigi peenutseva kõnepruugi kasutamise tõttu. Kokkuvõttes, vastupidiselt eelarvamusele, täiesti talutav ja huvitav, keskmisest kõrgema tasemega kooslus.

Laias laastus sõelub The Chainsmokers muusikaliselt kusagil EDM-i, popi, elektropopi ja indie lõpututel väljadel. Nende omapära on vahest see, et lood kirjutatakse ja produtseeritakse ise, kuid esitamiseks kaasatakse sageli külalisvokaliste. Nagu seegi kord.

Kõige rohkem tähelepanu on ilmselt saanud nende koostöö briti bändiga Coldplay, „Something Just Like This”, kuid tegelikult on sellest tüki maad etemad hoopis naisvokaaliga lood.

Emily Warren näitab talenti koguni kahes, „Don´t Say” ja „My Type”. Louane seevastu kaunis põneva taustarütmiga pompivas „It Won´t Kill Ya´s” ning Jhene Aiko „Wake Up Alone´s”.

Kuigi album ise on üksjagu kriitikat saanud – et liiga lihtsakoeline, puhas haltuura, ebastabiilne nagu Donald Trump! – vinnas ta ennast ometi vihinal edetabelis US Billboard 200 esikohale. Jaapani fänne aga peaks eriti rõõmustama asjaolu, et nende riigi väljaandelt vaatab vastu kolm lugu rohkem.

-----------------

The Chainsmokers, „Memories...Do Not Open”, Disruptor/Columbia

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee