Keskerakonna ühendpressikonverentsil ei öeldud veel ooperitsükli viimast sõna. (Teet Malsroos)

Üha enam meenutab meie maa, meie ilm ja meie aeg ajajärku, mida põhjamaade mütoloogias nimetatakse Ragnarökiks ehk jumalate huku ajaks.

Ilm on sügisene, poliitjumalad kukuvad üksteise järel. Keskerakonna nutusevõitu võimulolekut kaunistab aga üha enam hirm ning äng eelmise esimehe käsilaste ülevõtmiskatsete pärast. Jah, hämarikuaeg tõepoolest, sest pea kõigi suuremate poliitiliste jõudude üha suurenev nõrkus ning peataolek annab teistel jõududel võimalusi siin, Eesti sees hoopis üht teist riiki ehitama hakata. Sellist, mille vastu oleme avalikult sõdinud juba laulva revolutsiooni aegadest saadik.

Selge on, et „miski pole lõppenud, enne kui … pole laulnud”. See lause viitab Richard Wagneri ooperile „Jumalate hukk”. On selge, et kõik pole meie mitmekümneaastases ooperisarjas veel sugugi oma viimast sõna lausunud. Niisiis. Aeg on valgusejõududel end kokku võtta ning rahvusliku ühtsuse valitsus moodustada. Kuni kasvavad peale uued ja sirged tegijad. Seniks aga ootame suveilma noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään!” päeviks.

7 kommentaari

N
No   /   16:56, 29. juuni 2017
Vaadake neid tülpinud nägusid, üks hullem kui teine, nagu m i mudelid!
A
Aga  /   17:52, 29. juuni 2017
Kui see minu teha oleks, siis saadaksin nad kõik Eestist välja, nende koht ei ole Eesti riigis.
T
T.Mets  /   19:14, 29. juuni 2017
Siin mõnele kommijale ei meeldivat kesikute tülpinud näod. Tahaks küsida, kas Eesti õnnelikuks teinud reffide näod on meeldivamad
Ü
üksikule saarele  /   19:47, 29. juuni 2017
Seal ehk rahunevad maha.
Või asi  /   22:32, 9. aug 2017
Mets
T
T.Mets  /   23:03, 17. okt 2017
Jumalad ei huku. hukuvad vaid need, kes mängivad jumalaid

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias