1 kommentaar

H
heiskaja  /   21:09, 22. juuni 2017
Võidupüha ja jaanipäev on Eestis lipupäevad
Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud, samuti eraisikud ja eraõiguslikud juriidilised isikud.
Lipud heisatakse hiljemalt kell 8:00 hommikul. Võidupühal – jaanipäeval ei pea ööseks välja jäetud Eesti lippu valgustama.
Eraisikutel ja eraõiguslikel juriidilistel isikutel on lipu heiskamine kohustuslik kolmel lipupäeval: iseseisvuspäeval (24.02.), võidupühal - jaanipäeval (23.06. – 24.06.) ja taasiseseisvumispäeval (20.08.).
P.S.
2006. aasta alguses jõustunud Eesti lipu seadus kehtestab riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele riigilipu kasutamise uued reeglid ning eraisikutele Eesti lipu kui rahvuslipu kasutamise vabaduse.
Kõigil on õigus heisata Eesti lippu ka alaliselt, järgides põhimõtet, et pimedal ajal heisatud lipp peab olema valgustatud. Näiteks nii Eesti lipp kui ka firmalipp võivad olla heisatud ka 365 päeva aastas, kuid Eesti lipp tuleb pimedal ajal valgustada, firmalipule nõue ei laiene.
Eesti lipu võib heisata ka isiklikel ja kogukondlikel tähtpäevadel. Siis heisatakse lipp pidustuste alguses.
(Näiteks ehitusjärelevalvega tegelev insener Peeter Puusta arvab oma märgukirjades korteriühistule, et korteriühistud kui eraõiguslikud juriidilised isikud ei tohi ilma omavalitsuse loata Eesti lippu alaliselt heisata, kuigi lipp asub korteriühistu seinale kinnitatud tänavavalgusti all ja on seega pimedal ajal valgustatud. Ähvardatakse ka korrakaitseasutustega. Juttu oli ka ekspertide kaasamisest. Seega võiks Riigikantselei riigisümboolika osakond kui ekspert teema lahti rääkida.
Eesti lipp oli heisatud valgustatuna iseseisvuspäevale eelnenud ja järgnenud ööl.)

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias