Libauudis on ilmselt 2017. aasta sõna tiitli pretendent. Mina mõtlen alati, et kes küll loeb neid suvalisi netikülgi, mida igaüks võib üles panna ja seal teab mida kirjutada. Aga nüüd selgub, et olen isegi nende inimeste sõbranna!

Mu rase sõbrants helistas eelmisel nädalal täielikus paanikas.

„Issand, kas sa kuulsid, mis Amsterdamis juhtus?” kriiskas ta telefoni.

Pidin tunnistama, et mul polnud õrna aimugi, mis seal juhtus. Samas on mul oma eluga paremat teha, kui 24 tundi päevas veebis istuda ja uudiseid lugeda. Kiiremas korras on vaja suveks päevitus saada, juuksuris käia, ripsmepikendused panna… Ja liigne uudistelugemine tekitab kortse.

„Issand, Tarvo on praegu Amsterdamis ja seal oli suur terrorirünnak! Ma pole teda veel kätte saanud! Ma ei teagi, mida teha! Võtan esimese lennu Amsterdami ja lähen teda otsima!”

Panin siis teleka sisse, et näha, kui hull situatsioon seal on. Klõpsisin eri kanaleid, isegi välismaa omi, aga tundus, et reporterid polnud Amsterdami rünnakust kuulnudki. Uurisin siis sõbrantsilt, kus, mis ja kuidas.

„Issand, kas sa üldse feissbukki ei vaata!” karjus ta mulle vastu, juba pisarad kurgus. „Seda lugu on üle 10 000 korra jagatud!”

Hakkasin sõbrantsi saadetud linki vaatama ning avastasin, et populaarne on ta tõesti. Kuid puudusid elementaarsed detailid nagu rünnaku kuupäev, fotod, videod… Helistasin ka oma toimetajale ning temagi polnud sellest midagi kuulnud.

„Metropoolne eliit üritab juhtumit maha vaikida!” arvas mu vandenõuteoreetikust vanaisa selle peale.

Enivei, suutsin lõpuks siiski sõbrantsile selgeks teha, et tegu on väljamõeldisega, ja veetku vähem aega feissaris. Õnneks oli Hollandis viibiv kutt talle selleks ajaks helistanud ja selgitanud, et isegi rasedus pole piisav vabandus igasugu jamast paanikasse sattumiseks. Kurb igatahes, et libauudiste klaviatuurist väljaimeja ei mõtle, kui paljusid inimesi nende levitamine mõjutab.

Ahjaa, sel aastal lähme puhkusele Sloveeniasse. Ma ei teagi, miks kõik kuhugi Pariisi ja Hispaaniasse trügivad, kui Ida-Euroopa on ilus, odav, soe ja rahulik.

1 kommentaar

H
haha   /   21:14, 22. juuni 2017
Tegu on libauudisega?

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias