EOK president ja ärimees Urmas Sõõrumaa teatas sel nädalal ootamatult, et loob kohalike omavalitsuste valimisteks Tallinnas oma valimisnimekirja (Arno Saar)

Kas siis teadlikult või olude sunnil on Keskerakond Tallinnas valimistele minemas sisuliselt kolme (või nelja) nimekirjaga.

Neist Keskerakonna n-ö ametlik nimekiri eesotsas vähekarismaatilise munitsipaalpoliitiku Taavi Aasaga on nõrgim. Peale selle siis suure tõenäosusega tekkiv ja vene valija hääli püüdev Savisaare nimekiri ning kõige lõpuks Saavisaare suure sõbra, ärimehe Urmas Sõõrumaa nimekiri. Olgu ärimehe nimekirja teke ükskõik mis tagamõttega, selgelt tuleb see kasuks just Keskerakonnale, sest võtab eelkõige hääli Keskerakonna rivaalidelt Reformierakonnalt ja IRL-ilt.

Väikeste mööndustega mängib Keski jaoks Sõõrumaa nimekirjaga võrreldavat rolli propagandakanalis Tallinna TV-s ohtralt sõna saav EKRE. Ka nemad võtavad eelkõige hääli Keski vastastelt.

Muidugi pole kindel, et pärast valimisi on need neli kõik suured sõbrad. Sõõrukas on valmis ilmselt diilitama ka Reformiga ning Aasa ja Savisaare suhet võib võrrelda lahutanud abikaasade suhtega. Siis ollakse valmis ju sõber olema pigem igipõlise vaenlase kui endise liitlasega.

Ja mida teeb samal ajal opositsioon? Nad ei kasuta sülle kukkunud võimalust, et linnas võim võtta. Reformi ja sotside linnapeakandidaadid on nõrgad. Nii kilekotimees Kristen Michal kui ka Nõmmel populaarne spordipoiss Rainer Vakra paraku pealinlaste laiu masse enda taha tõmmata ei suuda. Viimane õlekõrs on IRL-i käes. Kas nad suudavad leida karismaatilise poliitiku, kes suudab enda taha koondada kõik need, kes on juba aastaid oodanud pealinnavõimult rohkem avatust ja vähem korruptsiooni.

5 kommentaari

E
ei ole  /   17:33, 21. juuni 2017
reformierakondlane Michal mitte sugugi oma juristi haridusega vilets.
Savisaare lööb ta linnapeana 10X üle.Michal suutis sadamatele mitu suurt vägevat laeva
muretseda.Michal on juhtimiskogemus,vastav haridus,Savisaarel on jahvatav suuvärk ja kommu-
nismi ajalooga haridus.Vakra on igal juhul väiksemate juhtimiskogemustega.
Samuti on Martin Helme ilma igasuguse juhtimisoskusteta.Savisaar ei tunne seadust ja rikub
sellega seoses korda ning ei saa oma eksimustest aru.
P
parimal juhul  /   22:46, 22. juuni 2017
michali koht on korrektsiooniasutuses.
I
irli luukere,mida aastaid hoolsalt lihvitud ja vaiguga nii kaunilt lakitud  /   12:16, 15. juuli 2017
Peab väga loll olema kui aru ei saa, et irli ja sotside koostöös allamäge veerev õigusemõistmise korruptsiooni lumepall on kohe-kohe vastu seina jõudmas ja hävitatakse nende valimiste ajal.
B
Boba  /   10:04, 2. sept 2017
Väga, ma ütleksin, ebakompetentne arvamus. Absoluutselt kõik on vale, lollust panite kirja, noormees.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias