TRAAT: Tõrvandi metsa taga olla kahes kohas üle metsatee tõmmatud traadid (Maario Silm)

Facebookis ringleb teade, et Tartumaal asuva Tõrvandi metsa taga olla kahes kohas üle metsatee tõmmatud traadid.

„Teadsin, et Tallinna kandis on selliseid asju ikka radadel leidunud, aga täna siis Tõrvandi taga metsas selline pilt. Kahes kohas rajal oli üle tee tõmmatud traat. Üks ratta kõrguselt ning teine umbes pea kõrguselt,“ kirjeldab postituse teinud Maario talle avanenud vaatepilti lootes ehk pole tegemist mingi uue kuuma hitiga.

„Kui keegi teab, kes sellise targa ettevõtmisega tegeleb või on julge ja aus, et see üles tunnistada, siis vestleksin temaga silmast silma rahulikult hea meelega sellest, mida selline kõri kõrgusel olev traat ~30km/h sõitva inimesega teha võib. Ehk ei ole inimene ise enne selgitamist lihtsalt veel võimeline tagajärgedest aru saama,“ toob mees välja ning juhib tähelepanu, et edaspidi tasuks terviseradadel, eriti Tartu läheduses asuvatel radadel sõitvatel inimestel tavapärasest rohkem tähelepanelikum olla.

Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk ütles, et politseile selle vahejuhtumi osas avaldust laekunud ei ole. "Ka ei ole sellest nädalavahetuse vältel muul moel korrakaitsjatele teada antud, kuid sellest hoolimata võttis politsei ise postituse tegijaga ühendust selgitamaks juhtunu üksikasju. Praegu teadaolevalt eemaldas sotsiaalmeediasse postituse teinud isik terviserajalt ohtliku traadi ning informeeris sellest kohaliku valla ametnikke," rääkis Keisk. 

Edasi selgitab piirkonnapolitseinik juba koostöös vallaametnikega, mis põhjustel ja kelle käe läbi ohtlik takistus terviserajale paigaldatud on.

Alles 2015. aasta juunis oli see probleemiks Tallinnas Jõelähtme ja Maardu piiril asuvatel Kroodi radadele, kus rattaga sõitjad leidsid nii keha kui pea kõrguselt terasest ning umbes millimeetri jämedusest traate mis olid musta värvi. Lisaks traatidele oli ka pooleldi läbisaetud puid, mis võisid suurema tuulega kergesti murduda ning kellelegi peale kukkuda.

17 kommentaari

S
seda moodust kasutati kunagi  /   17:17, 18. juuni 2017
Viljandimaal Leies kuss 1970-ndate alguses või ennem veel peenikest teras trossi tõmmates üle tee,sõitis sisse mootorattur ja pool pead tuli plastmassiga asendada
K
Kata  /   18:25, 18. juuni 2017
Täitsa haige mõelda, et meie seas on inimesi, kes sellist asja teevad. Ilmselgelt ei ole tegu terve olendiga ning on ühiskonnale äärmiselt ohtlik ( järgmine temp võib ju palju hullem olla).
Loodan väga, et süüdlane tabatakse.
T
Tartus  /   19:05, 18. juuni 2017
Eile õhtul kukkus Tartus Supilinnas, jõe-äärsel alleel ka väga suur puuoks täiesti iseenesest alla(enne suurt kiiku mis allee lõpupoole on), õnneks mitte alleed läbivale teerajale vaid teeäärde, murule. Pealtnägijaid oli mitmeid, keegi all olema ei sattunud ja viga ei saanud aga pani ka mõtlema, et tuleb seal ettevaatlikum olla.
Eile ei olnud ka tuult ja oks ise asus üsna kõrgel.
Kuna kohta kasutatakse samamoodi ka palju jooksmiseks/rattaga sõitmiseks siis kõrvaklappidega igatahes ei tasuks sinna minna.
V
vanasti oli   /   19:15, 18. juuni 2017
selliste jamade vältimiseks mootorratta esiotsa paigaldatud tavaline vikat. Õigemini vaid vikatitera. Kui keegi oligi metsateele traadi vedanud, siis vikatitera lõikas selle puruks, ilma, et ratturile suuremat häda oleks sündinud.
O
oletus  /   19:25, 18. juuni 2017
mida selline kõri kõrgusel olev traat ~30km/h sõitva inimesega teeb - ilmselt vaiksemaks teeb, eriti kui motikaga.
niisama heast peast neid ilmselt ei panda.
M
Mädanik  /   19:42, 18. juuni 2017
Nüüd on meil eramaad ja sellel on omanik kes arvab et kõik lubatud ainult sellepärast et see on tema omand.
A
Arne  /   20:29, 18. juuni 2017
Pildilt on väga selgelt näha, et traat ületab rada ohtlikul kõrgusel, mitte ei piira seda.
L
Lumememm  /   20:56, 18. juuni 2017
Kui sellise traadi paigaldaja tuvastatakse, siis ta peaks saama karistuse tapmiskatse eest.
Nii lihtne ongi.
Teine enam ei tee niimoodi.
Meil siinkandis oli juhus, kus 70-tel üks mees sõitis külateel külgkorviga mootorrattaga.
Lehmade karjaaia okastraat oli üle tee kinni pandud ja ta ei näinud seda.
Ta läks pooleks...
Seda räägitakse tänase päevani.
:
:(  /   20:57, 18. juuni 2017
Siin on oma osa ka karistamatuse tundel. Üks vanem mees, kes Tallinnas sidus neid traate jäi karistuseta, sest "politsei või siis mingi muu instants vestles temaga ja isik mõistis oma teo koledust". Mingitki karistust ei järgnenud. Pole siis ime, et uus hull saab innustust.
K
kinni püüda!  /   21:31, 18. juuni 2017
ehk on kurjami dna-d traadi üljes?
M
motoviila  /   22:18, 18. juuni 2017
Kindel,et siin taga mingi uued maaomanikud - pooletoobised,kes ülimad egoistid ja sadistid :))
T
Teeline  /   23:59, 18. juuni 2017
"seda moodust kasutati kunagi / 17:17, 18. juuni 2017
Viljandimaal Leies kuss 1970-ndate alguses või ennem veel peenikest teras trossi tõmmates üle tee,sõitis sisse mootorattur ja pool pead tuli plastmassiga asendada"
Olen 1961´aastast Leies elanud, aga sellest juhtumist kuulen küll esmakordselt.
Küll sõitis üks jogane agronoom 60-nendate lõpus motikaga, ilma kiivrita kraavi ja tema pealuu asendati jah suures osas plastmassiga.
K
Kuuuurija  /   01:02, 19. juuni 2017
Ega mototölle, kes egoistlikult ja seadusi rikkudes metsaaluseid rikuvad, ju muul viisil ei ohjelda. Pange piir mototöllide laamendamisele ja traadivedajate laamendamine lõpeb iseenesest.
I
Insener  /   01:37, 19. juuni 2017
Einoh, kui pilt olukorrale vastab siis tegemist on liiklust rahustamise võttega nagu ka nn "lamavad politseinikud". Fotol oleval teel 30 km/h liikumine on tervisele ohtlik ka ilma igasuguse tõkestava traadita.
R
riigi poolt   /   04:21, 19. juuni 2017
võiks kastreerida sellise teo tegijaid... seadusesse muudatus sisse viia
N
nojah  /   15:55, 24. juuni 2017
kah tegijad!
M
M  /   09:44, 30. juuni 2017
Terrorism eesti moodi

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias