3
fotot
Linnapeakandidaadist Taavi Aasast tegijam munitsipaalpoliitik on Mihhail Kõlvart. (Madis Veltman / Ekspress Meedia | Arno Saar)

Keda pealinlased linnajuhtidest hindavad ja keda mitte? Just sellise uuringu tellis tänavu varakevadel Tallinna linnavalitsus. Tulemustest selgus, et kõige tegijam munitsipaalpoliitik on Mihhail Kõlvart.

Eile avaldas ERR uuringutulemused, mis näitasid Taavi Aasa kõige populaarsema linnapeakandidaadina. Sotsioloog Juhan Kivirähk kommenteeris seepeale, et see ei sõltu Taavi Aasast, vaid Keskerakonna populaarsusest. „Kui linnapeakandidaat oleks Mihhail Kõlvart, oleks ka tema populaarsus suur,“ kommenteeris Kivirähk ERR-le.

Kivirähkil on täiesti õigus, sest vahetult enne Aasa nimetamist linnapeaks avaldas Tallinna linn uuringu, kus küsiti tallinlastelt, kui hästi nad tunnevad enda linnaisasid ja kui rahul nende tööga ollakse. Selgub, et haridusala kureerivat abilinnapead Mihhail Kõlvartit teab 15 protsenti rohkem linlasi kui Taavi Aasa.

(Tallinna linnavalitsus)

Üle poolte küsitletutest teadsid enamjaolt abilinnapäid. Ainsa erandina oli üle pooltele elanikele teada Põhja-Tallinna üliaktiivne linnaosavanem Raimond Kaljulaid. Leidub ka anomaaliaid, sest näiteks Eha Võrk on juba üle 10 aasta olnud abilinnapea, aga teda teab ikka alla kolmandiku elanikest. Samamoodi on kummaline Marek Jürgensoni positsioon, sest ta on olnud aastaid nii Kesklinna kui ka Haabersti linnaosavanem, kuid teda teab ikka napilt 30 protsenti küsitletutest. Pika puuga viimaseks jäi Tõnis Mölder, kelle juhtida on Pirita linnaosa, kuid siin peab ka märkima, et Mölder on noor poliitik, kellel enne pealinna kõige väiksema linnaosa juhtimist polnud mingit poliitilist pagasit.

Kõige rohkem armastatakse Maria Juferevat

Aga keda linlased armastavad? Siin langes linnapeakandidaat Aas juba viiendale kohale. Lasnamäe linnaosavanema Maria Jufereva tööd hindas heaks 91 protsenti küsitletutest.

(Tallinna linnavalitsus)

Taas on väga kõrgel kohal Kõlvart, kelle tegevust peab väga heaks kõigest protsent vähem linlasi kui Jufereva puhul. Vaieldamatult kõige kehvemini suhtuvad tallinlased Kalev Kallosse – tema tegevust hindab volikogu esimehena negatiivselt 43 protsenti elanikest. Ka Kallo kõige lähim kolleeg, ülejooksikust Lauri Laats ei saa inimestelt eriti sooja vastuvõttu.

21 kommentaari

L
Lugeja  /   13:54, 16. juuni 2017
Tallinnas võiks olla ka ukrainakeelne kool. Arvestades et linnas elab ukraina rahvusest kodanikke enam kui Viljandis eestlasi.
  /   14:11, 16. juuni 2017
Ja ongi nii, et sovetid on võitnud ja Tallinn on venekeelne ja -meelne linn. Samas, kui Lasnamjäest eraldi linn teha, muutuks olukord suuresti. Kuigi venekeelsed on massiliselt trüginud jka muudele mägedele.
P
Pikk puu  /   14:20, 16. juuni 2017
kui Putin pääseks siin kandideerima, siis ta võtaks 99% häältest !
T
tuntus tuntuseks  /   14:22, 16. juuni 2017
aga EV pealinnal peab olema eestlasest linnapea ja punkt T.Aas on hea kandidaat. Ńagu E.Võrk ja teised tagasihoidlikumad inimesed ongi sellepärast vähem tuntud, kuna nad ei ole ise püünele väga trüginud. Kaljulaid seevastu esineb meedias pidevalt oma arvamustega ja see ka tema tuntust tõstab. T.Aasa tuntus hakkas kasvama Savisaare asemikuks saades ja kasvab valimiskampaania käigus veelgi. Kui sama küsitlus tehakse peale valimisi, olen kindel et Kõlvart jääb Aasale alla. Kõlvart ilmselt korjab lasnamäelt rohkem hääli kui Aas oma ringkonnast, aga Lasnamäe on ka kõige suurem valimisringkond. Tõeline populaarsus tuleks arvestada välja valimisringkonna valijate arvu ja saadud häälte suhtearvuna, ehk siis protsendina. Ega sinna Lasnamäele ei taha ju ükski teine minna ka kandideerima ja Kõlvart teeb seal puhta töö, selles pole kahtlustki. Ausalt öeldes imetlen Kõlvarti vaoshoitust ja meeskonnamängu oskust. Tasa sõuad, kaugele jõuad. Toom peaks Kõlvarti juurde kogemusi omandama minema.
A
Arvo  /   14:41, 16. juuni 2017
Kui pikk see puu oli seekord.
P
põgenik  /   14:50, 16. juuni 2017
Kuidas nii,tal pidi olema vanast ajast luukered kapis.
K
Kriminaal-platnoilik tegelane ei pane ära mitte ainult puuga.  /   15:18, 16. juuni 2017
Imestada pole midagi. Kui selline kaak juhib pealinna kultuuri ja haridust siis mõnitamise lagi on saavutatud.Kuhu veel?
T
Tallinna elanik  /   16:06, 16. juuni 2017
Te tahate kaks tublit ja tarka meest omavahel riidu ajada.Nad on selleks liiga targad ja ei reageeri sellele.
  /   16:08, 16. juuni 2017
mongolit teavad isegi eestlased, eriti kapos töötavad
  /   16:20, 16. juuni 2017
Nagu nimekirjast nähtub on küsitlus tehtud Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas .
E
eu  /   16:40, 16. juuni 2017
Imelik, et just võõramaalased kipuvad püünele. Huvitav, et isik omab kodakondsust, kuid sellegipoolest isa ei ole talle kohalikku keeltki selgeks suutnud teha, miks küll. Eesti ja eestlusega ei seo antud isikut küll miski. Ega teagi, kus võib tema kodumaagi olla ( või ehk kodumaatu, seal kus kohvri maha toetab).
L
Leho  /   16:45, 16. juuni 2017
Krdi pika puuga vehkija seal pealinnas, ajas Kersti Paidesse pannkooke praadima, vaeseke tänaval ekskerakonna katuse all. Paar maja edasi võiks parem tühjalt seisva maja aknad puhtaks pesta.
J
jaan US kari laiab  /   17:18, 16. juuni 2017
Kas kõlvart pani aasa?
P
ps  /   17:56, 16. juuni 2017
muidugi tuntud kui eksootiline stepikotkas.
N
nuvot  /   18:12, 16. juuni 2017
mõlemad vääga tähtsad isikud linnarahvale. Kui üks muudab maksumaksja papi hubaseks, ilusaks ja funktsionaalseks linnakeskkonnaks siis teine transformeerib linnakodaniku papi igasuguseks, parteilise ja mitteparteilise küünevihaga, meelelahutuseks. Kas just ise aga vähemalt esindab seda voolu. Ok, ütleme näituseks, et tasuta trammisõit oleks peaaegu mitteparteilise küünevihata ja puha tasuta meelelahutus aga transformeritele tuules ajas vanaets juba eos küüneviha sisse ja ei saanud sellest meelelahutusest siis suuremat asja. Aga valijatele meeldib vist. Niiet, kui tahad sügisestel valimistel olla häältemagnet, siis võid ilma eriliste süümepiinadeta valijatele lubada linnakassas korralikku mürglit ja hävitustööd ning parteilist ja sh tasuta kinu kogu raha eest
Õ
õõv  /   20:00, 16. juuni 2017
Miskit on mäda päälinnas. Kui arvestada, et Tallinnasse tuleva üle Eesti kokku kõik parema elujärje otsijad, siis poliitilistelt vaadetelt on tegu pesuehtsa pööbliga. Eestlasi on Tallinna elanike koguarvust siiski enamus, mitte50/50, nagu arvatakse. Valida keegi k.radi mongol linnapeaks, noo ma ei tea kui palju ja kui kaua peab selleks jooma.
T
tubli  /   20:27, 16. juuni 2017
Näedsa, kui kenasti ja läbi lillede sa keskerakondlikus Eestis oskad oma tagasihoidlikku sõnumit esitada. Kui vähegi kaug-idast pärit poliitikut solvad, siis sind modereeritakse-p.dereeritakse ära
V
Vaataja  /   20:35, 16. juuni 2017
Eesti pole Venemaa ja Interrinne ei sobi enam siia.
E
eesti mees  /   22:08, 16. juuni 2017
talin eto rossia.mõõ sa voevali eto.
L
LM  /   23:21, 16. juuni 2017
Valitsust juhivad venenemeelsed.nii oleme varsti tagasi ilma mingi sõjata venemaa krai,oblast vms.
V
vaat nii  /   09:51, 18. juuni 2017
Siin ei ole midagi imestada, kui teades Tallinna rahvusliku koosseisu !

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias