Vaba aeg

Kasabian – suviselt kirev ja lõbus  

Ülo Külm, muusikavaatleja , 15. juuni 2017, 17:36
Ansambli kummalisena tunduv nimi on inspireeritud USA sarimõrvarit Charles Mansonit põgenemisel abistanud Linda Kasabiani nimest. Foto: Vida Press
Inglismaalt Leicesterist pärit kakskümmend aastat tagasi moodustatud Kasabiani loetakse üheks parimaks briti live-rokkbändiks.

Ons nendel juttudel ka tõsi taga, saab selgust juba 5. juulil Tallinna lauluväljakul, mil nad Õllesummeri raames ühena peaesinejatest üles astuvad.

Mis otsesesse lahterdamisesse puutub, siis kiputakse Kasabiani paigutama indie rock’i alla või siis lüüakse neile peale alternatiivroki tempel. Bändi liider ja loominguline juht Sergio Pizzorno vaidleb vastu, et kindlasti ei kuulu nad indie rock’i kategooriasse!

Albumil mängib Pizzorno kitarre, süntesaatorit ja klaverit. Kõik lood siin on tema kirjutatud, albumi produtsendiks on ta samuti. Uue albumi kohta on Pizzorno öelnud: „Kirjutasin lõbusa popalbumi, mis vastandub praegu maailmas toimuvale.” Tõepoolest siit puudub teatud salapära ja tume fiiling, mida võib kohati ehk välja lugeda bändi varasematest töödest.

Rahvusvaheliselt Kasabiani värsket albumit küll eriti ei kiideta, kuid umbes kolmandik lugusid on täitsa okei. Mäekõrguselt teistest üle on mõistagi üleminekutega lahe lõgistamine „Ill Ray (The King)”.

Mõnus suvine kuulamine on ka „Wasted”, saksofoni sisenemisega „Are You Looking For Action?” ja meloodiline poplugu „Put Your Life On It”.

----------------------

Kasabian, „For Crying Out Loud”, Columbia/Sony Music

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee